“Dünya starı karşınızda, çekin!”

“Dünya starı karşınızda, çekin!”
28 Şubat Soruşturması’nda ifadeye çağrılan dönemin Eğitim ve Doktrin Komutanı emekli Korgeneral İzzettin İyigün tepkisini böyle gösterdi.

28 Şubat Soruşturması’nda dönemin Eğitim ve Doktrin Komutanı emekli Korgeneral İzzettin İyigün ifadeye çağrıldı. Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirilen İyigün, adliyeden çıkarılışı sırasında basının görüntü almasının engellenmeye çalışılması üzerine, ''Bırakın rahat çeksinler. Dünya starı karşınızda'' dedi.
 
28 Şubat Soruşturması kapsamında, eski Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı emekli Korgeneral İzzetin İyigün'ün, polis nezaretinde adliyeye getirilmesi istendi.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada İyigün, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.
 
Burada sağlık kontrolünden geçirilen İyigün, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeden ayrıldı.
 
İyigün, adliyeden çıkarılışı sırasında basın mensuplarının görüntü almasının engellenmeye çalışılması üzerine, ''Bırakın rahat çeksinler. Dünya starı karşınızda'' dedi.
 
ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ
 
Emekli Korgeneral İzzettin İyigün polis nezaretinde ifadesi alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Emekli Korgeneral İyigün'ün Ankara Adliyesi'ne girişi sırasında kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarını polis memurları engellemek istedi. Bunun üzerine emekli Korgeneral İyigün, polislere dönerek, "Durun. Çeksinler. Rahat çekin. Türkiye Cumhuriyeti'ne 43 yıl hizmet etmiş şerefli insanlarız" dedi. İyigün, adliyeye girişi sırasında ise basın mensuplarına da "Çekin. Rahat edin. Ne kadar basabilirseniz basın. Ben size kızmıyorum. Görevinizi iyi yapın fakat kişiliğinizi satmayın" dedi.
 
'BALANS AYARINI BEN YAPTIM'
 
İyigün'ün adı geçtiğimiz hafta tutuklanan emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Erdal Ceylanoğlu'nun ifadesinde geçmişti.
 
Sincan'dan tankları yürütmek için talimat aldığını söyleyen Ceylanoğlu, emri dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Doğu Aktulga ve EDOK Komutanı İzzettin İyigün'den aldığını iddia etmişti.
 
İyigün, tankların yürütülmesinden 7 yıl sonra 2004 yılında verdiği bir ropörtajda da "Tankları yürüten benim, balans ayarını ben yaptım" demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com