Dünya Uzay Haftası

Dünya Uzay Haftası
Dünya Uzay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi tarafından etkinlikler düzenlendi.

Dünya Uzay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi tarafından etkinlikler düzenlendi.
4- 10 Ekim Dünya Uzay Haftası dolayısıyla Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Sevgi Yolu'nda kurdukları stantta broşür dağıtarak vatandaşları uzay ve okul hakkında bilgilendirdi. Çeşitli hediyelerin de dağıtıldığı stantta teleskopla öğrenciler ve vatandaşlar gözlem yapma imkanı buldular.
DÜNYA UZAY HAFTASI NEDİR?
1999 yılında Birleşmiş Milletler Tarafından ilan edilen Dünya uzay Haftası insanlığın uzaya doğru açılmasında ddönüm noktaları olan iki önemli olaya işaret etmektedir.
*4 Ekim 1957 – Dünyanın ilk yapay uzay uydusu Sputnık 1'in uzaya fırlatılması ve böylece uzay keşfinin yollarının açılması,
*10 Ekim 1967- Kısa adı ile “Uzay Antlaşması” olarak bilinen “Ay ve Gök Cisimleri dahil uzayın keşfi ve kullanımı için devletlerin faaliyetlerini düzenleyen ilkeler Antlaşması'nın yürürlüğe girmesidir.
BİLSEM NEDİR?
Bilim ve Sanat Merkezleri üstün veya özel yetenekli öğrencilerin eğitim göreceği bir yer olduğu kadar çevredeki eğitimde yeniliklerin öncüsü olacak, çağdaş eğitimi toplam kalite anlayışı içerisinde geeliştirmede öncülük edebilecek kurumlardır.
Okul öncesi, İlköğretim ve Orta öğretim kurumlarına devam eden üstün veya özel yetenekli öğrencilerin bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üretken, problem çözen bireyler olarak yetişnelerini sağlamak amacıyla kurulmuş eğitim kurumudur.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com