Dünyaca ünlü oyuncu eşcinsel olduğunu açıkladı

Dünyaca ünlü oyuncu eşcinsel olduğunu açıkladı
Efsane dizi Prison Break'in oyuncusu 'Üzgünüm ama gay'im' dedi.

Bir dönem Türkiye'de de çok popüler olan Prison Break dizisinde Michael Scofield rolüyle bilinen oyuncu Wentworth Miller eşcinsel olduğunu açıkladı.

Rusya'dan aldığı bir davetle gerçeği açıklayan Miller eşcinselliği yasaklayan Rusya'ya tepki olarak davete katılmayacağını söyledi. Prison Break dizisinin başrol oyuncusu Wentworth Miller, St. Petersburg Uluslararası Film Festivali'ne davet edilmesi üzerine eşcinsel olduğunu açıkladı.

41 yaşındaki aktör festivalin direktörüne bir mektup yazdı. ABD'li LGBT kuruluşu GLAAD'ın internet sitesinde yayınladığı mektupta Miller şöyle diyor;

"Nazik davetiniz için teşekkürler. Geçmişte Rusya'yı ziyaret etmekten keyif almıştım. Ataları arasında Ruslar da olan bir insan olarak 'evet' demek beni çok mutlu ederdi. Ancak gey bir erkek olarak davetinizi reddetmek zorundayım. Rusya hükümetinin son dönemde eşcinsel kadın ve erkeklere yönelik muamelesi beni çok rahatsız ediyor. Durumun kabul edilebilir bir tarafı yok ve benim gibi insanların en temel hakları olan yaşamak ve sevmenin reddedildiği bir ülkenin ev sahipliği yaptığı bir kutlamaya gitmeye vicdanım el vermez."

Rusya'nın eşcinsel karşıtı yasa çalışmaları ve son olarak atletizm şampiyonasındaki tutumları başta ABD olmak üzere birçok ülkeden tepki görüyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com