Dünyada bir ilki başardı!

Dünyada bir ilki başardı!
Felicity Aston, Kaspersky Lab sponsorluğunda dünya rekoru kırdı

Ünlü Britanyalı kutup kaşifi Felicity Aston, Kaspersky ONE Transantarktik Yolculuğu’nu tamamlayarak, Antarktika’yı tek başına geçen ilk kadın olarak bir dünya rekoru kırdı...

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab, tanınmış Britanyalı kutup kâşifi Felicity Aston’un Kaspersky ONE Transantarktik Yolculuğu’nu başarıyla tamamlayarak Antarktika kıtasını tek başına geçen ilk kadın kâşif olduğunu duyurdu.

Kaspersky Lab sponsorluğunda başladığı yolculuğunu Felicity Aston 59 günde yaklaşık 1700 km katederek bitirdi. Rotasına 25 Kasım 2011 tarihinde, Ross Buz Sahanlığı’ndan Leverett Buzulu’na kadar, Transantarktik Dağları’nı geçip, sadece tek günlük dinlenme arası verdiği Güney Kutbu’na ulaşarak başlayan Aston; Polar Platosu’nu geçerek Ronne Buz Sahanlığı’na devam etti. Felicity, 22 Ocak tarihinde yeni bir dünya rekoru kırarak, yolculuğunu tamamladı.

Kaspersky Lab Başkanı ve CEO’su Eugene Kaspersky, Felicity’nin rekor varış noktasına erişmesi hakkında; “Bu özel projeye katkıda bulunabilme fırsatını elde ettiğimiz için gurur duyuyorum. Bu tarihe geçecek bir başarı. Felicity’yi muhteşem başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Eminim bu rekor, bundan sonrası için önemli bir mihenk taşı olacak. Felicity ve bizi birleştiren nokta tehlikeli çevresel koşullarla savaşmak ve sürekli ilerlemek. Onun başarıları dünyadaki bütün takımlarımıza ilham kaynağı oluyor” dedi.

Felicity Aston hedefine ulaşması ve rekoru üzerine şunları söyledi: “Bunu başarmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Kaspersky ONE Transantarktik Yolculuğu tecrübe ettiğim her şeyin ve daha önceki gezilerde öğrendiğim her şeyin doruk noktasını temsil ediyor. Bu yolculuğa kendimi hem fiziki hem de zihnen çok uzun süre hazırladım. Ve şu anda varış noktama ulaşmış, ciddi hava koşullarını atlatmış, ama hepsinden önemlisi, korkularımı yenmiş olarak buradayım. Bu anı asla unutmayacağım ve eminim ki bu hatıra beni gelecekte başka geziler için de teşvik edecek. Yolculuğum boyunca bana destek olan herkese, aileme, arkadaşlarıma ve hep yanımda olan Kaspersky Lab’e teşekkür ediyorum” dedi.

Felicity’nin 59 gün süren bu yolculuğu, geziye özel hazırlanmış internet sitesinden, Kaspersky Lab’in YouTube kanalı ve Facebook üzerinden canlı olarak takip edildi. Felicity’nin takipçileri diledikleri destek mesajlarını gönderebildi ve yolculuğun bitiminde, Felicity’ye başından beri destekleyenlerin profil fotoğraflarından oluşan bir pankart hediye edildi.

Felicity Aston ve Kaspersky Lab işbirliği, şirketin 2009 yılında, Felicity’nin İngiliz Milletler Topluluğu ülkelerinden yedi kadına liderlik edip, Antarktika kıyısından Güney Kutbu’na 900 km boyunca kayak yaparak ulaştıkları Kaspersky Lab İngiliz Milletler Topluluğu Antarktika Yolculuğu’na sponsor olması ile başladı. Beş kıtayı, altı inancı ve yedi dili temsil eden bu cesur kadınlar, İngiliz Milletler Topluluğu’nun 60. yılını kutladı. Bu başarılı keşif gezisinden bu yana, Felicity, Kaspersky Lab takımının bir üyesi oldu ve şirketin pek çok organizasyonunda bulundu. Bu sebeple, Kaspersky Lab, onu rekor kırdığı Kaspersky ONE Transantarktik Yolculuğu’nu desteklemekten mutluluk duydu.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com