Dünyada gıyabi cenaze namazı

Dünyada gıyabi cenaze namazı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Somali'nin başkenti Mogadişu'da ve Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Somali'nin en büyük camisi Merkez Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından camideki Adalet, Din İşleri ve Vakıflar Bakanı Ahmed Bilhe, cemaate Başbakan Erdoğan'ın annesinin vefat ettiğini bildirdi.
 
Alınan karar kapsamında Tenzile Erdoğan için gıyabi cenaze namazı kılınacağını ifade eden Bilhe, ''Dostumuz Türkiye'nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın acısını paylaşıyoruz. Kendisine başsağlığı diliyoruz. Annesinin mekanı cennet olsun'' diye konuştu.
 
Bilhe tarafından kıldırılan cenaze namazına, yardım için Somali'de bulunan bazı Türk ekipleri de katıldı.

Saraybosna'da gıyabi cenaze namazı
 
Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki tarihi Gazi Hüsrevbey Camisi'nde de merhum Tenzile Erdoğan için gıyabi cenaze namazıkılındı.
 
Gazi Hüsrevbey Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan gıyabi cenaze namazına, Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Müsteşarı Emre Zeki Karagöl, Büyükelçilik çalışanları, Bosna-Hersek'in önde gelen siyasileri, çok sayıda Boşnak ve bu ülkede yaşayan Türkler katıldı.
 
Müsteşar Karagöl, cenaze namazının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Saraybosna Büyükelçiliği olarak, Başbakan Erdoğan'a ve yakınlarına taziyelerini ilettiklerini söyledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com