Dünyanın en çirkini 150 yıl sonra gömüldü

Dünyanın en çirkini 150 yıl sonra gömüldü
Genetik bozukluk nedeniyle yaşadığı dönemde "dünyanın en korkunç kadını" olarak adlandırılan Julia Pastrana ölümünden 150 yıl sonra defnedildi.
Meksika'da trajik bir yaşam süren ve sirklerde çalışmaya zorlanan Julia Pastrana düzenlenen törenle 150 yıl sonra defnedildi. 1834 yılında doğan Meksika yerlisi Julia Pastrana genetik bozukluk nedeniyle yüzü ve bütün vücudu çok miktarda kılla kaplı olduğu için sirklerde zorla çalıştırıldı. 
 
'Maymun Kadın' olarak adlandırılan Pastrana Avrupa, ABD ve Kanada'da dolaştırılarak sergilendi. Hatta öldükten sonra da cesedi dünyanın çeşitli yerlerinde sergilendi.
 
Oslo'da bir araştrıma merkezinde saklanan cesedin nerede olduğu ortaya çıktıktan sonra sanatçı Laura Anderson Barbata'nın öncülüğünde düzenlenen kampanyalarla Meksika'ya geri getirilmesi sağlandı.
 
Sinaloa valisi Mario Lopez evinin yanında düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada "İnsanın başına gelebilecek en kötü işkenceleri yaşadı ve onların üstesinden nasıl gelineceğini gösterdi. Çok asil yaşam hikayesi" dedi. Sinaloa de Leyva kasabasının belediye başkanı Saul Rubio Ayala ise "Julia bizim aramızda yeniden doğdu. Artık kadınların bir ticari nesne olarak görmek istemiyoruz" dedi. 
 
Yerel kilisede katolik inançlarına göre düzenlenen törende Pastrana'nın tabutu geleneksel ayinler eşliğinde defnedildi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com