Dünyanın En Genç Dedesi!

Dünyanın En Genç Dedesi!
İngiltere'de 29 yaşındaki bir genç, dünyanın en genç dedesi olma yolunda...

Kimliği açıklanmayan genç adamın 14 yaşındaki kızının hamile olduğu ve bu yıl içinde doğum yapacağı belirtildi.
Ülkenin en genç dedesi olacak olmasına sevinmekle birlikte kızının gebeliğinden pek memnun olmayan dede adayı, kendisinin de çocuk denilecek yaşta baba olmasına atfen, "tarih tekerrür ediyor" dedi.

"Kendisini bir büyükbaba gibi hissetmediğini" belirten dede adayı, 14 yaşında baba olduğunu, 47 yaşındaki annesinin de büyük-büyükanne olacağı için çok heyecanlı olduğunu söyledi.
Annesinin annesi ile ninesinin de hayatta olduğunu belirten genç dede adayı, "Altı kuşağın aynı anda hayatta olduğu fazla aile yoktur" diye konuştu.

YENİ YETME HAMİLELİĞİ

**İngiltere'nin büyük dertlerinden biri 10'lu yaşlardaki kızların hamile kalması. Son beş yıldır çeşitli aralıklarla bunu tartışırlar. 2009'da 13 yaşındaki Alfie, 15 yaşındaki sevgilisinin çocuğuna baba olunca “Aaa ama artık yeter” diye yuvarlak masaya toplanmışlardı.

**Şimdiki başbakan David Cameron, o zaman lideri olduğu Muhafazar Parti'nin toplantısında Alfie'nin babalığını “İngiliz toplumunun kırılmışlığına, bozulmuşluğuna” kanıt olarak göstermişti.

**İşte bir örnek daha… Haberi okudunuz. 29 yaşındaki bir İngiliz dede olmuş. Kızı 14 yaşındaymış. Küçük bir hesapla anlıyoruz ki; genç dede de kızı gibi 14 yaşında çocuk sahibi olmuş. Cameron'un sözünü ettiği “kırılmışlık” bir norm haline mi geliyor, nedir.

**Şimdi olaya Cameron gibi bakabilirsiniz. Bu, bir kırılma diyebilirsiniz. Yahut da cinsellik içeren kıyafetlerin, reklamların, eskiye oranla çok daha küçük yaştaki çocukları hedef almasını, yani bir pazarlama tekniğini sorumlu tutabilirsiniz.

**Fakat şöyle bir ihtimal daha var: Geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre İngiltere'deki 10 öğrenciden sadece 4'ü cinsellikle ilgili ders görüyor. Geri kalan 6'sının doğum kontrol yöntemleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar hakkında fikri yok. Özellikle Katolik okullarda bu konuları konuşmayı bile denememek gerekiyor
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com