Dünyanın En ünlü Çikolatacısı Öldü

Dünyanın En ünlü Çikolatacısı Öldü
Ünlü Nutella çikolatalarının üreticisi Ferrero Grubu'nun CEO'su Pietro Ferrero, bisiklet kazasında öldü.

Nutella başta olmak üzere Kinder ve Ferrero çikolatalarının üreticisi olan Ferrero Grubu'nun varislerinden 48 yaşındaki Pietro Ferrero, bir iş gezisi için gittiği Güney Afrika'da taklalar atan bisikletinden yola savrularak yaşamını yitirdi. Pietro Ferrero, dünya çapında 38 ticaret şirketi, 18 fabrikası ve yaklaşık 20 binin üzerinde çalışanı bulunan grubun CEO'luğunu, kardeşi Giovanni ile birlikte yürütüyordu. Pietro'nun, babası Michele Ferrero ve 30 kişilik tasarım ekibiyle birlikte, Cape Town'daki yeni bir fabrika projesi için Güney Afrika'da olduğu belirtildi. İtalyan Dışişleri Bakanı Franco Frattini, "İtalyan sanayisini kaliteli boyuta taşıyan, mükemmellik aramaya devam eden bir işadamını kaybettik" diyerek aileye başsağlığı verdi. Şirketin diğer CEO'su küçük kardeş Giovanni Ferrero'nun açıklamaları ise olaya farklı bir boyut kazandırdı: Biz on binlerce kişinin yaşamı için önemli bir aileyiz. Onun için bu olayı unutup, planlarımızı hayata geçirmeliyiz. İş dünyasında duygusallığa yer yok." İddialara göre Pietro'nun ölümü bir kalp krizi sonucu gerçekleşti. Ancak bir diğer iddiaya göre Pietro, bir otomobil tarafından yoldan çıkartıldı ve şarampole yuvarlandı.

FORMÜLÜ SIR
Dünyanın en ünlü çikolata ve fındık karışımından oluşan özel tadın adı kuşkusuz Nutella... Bu özel ürünün formülü de sır gibi saklanıyor. Şu anda yaşayan 2 kişi bunun formülünü biliyor ve çok özel bir kasada muhafaza ediliyor. 10 yıl önce Nutella'nın formülünün çalındığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

69 YILLIK EFSANE
İtalyan pastacı Pietro Ferrero'nun İkinci Dünya Savaşı sırasında, 1942 yılında formülünü bulduğu Nutella 69 yaşında. Ferrero 50 yaşında kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirince bayrağı oğlu Michele devraldı. Oğul Ferrero, yeni ürünler yaratma tutkusu, markalar üzerinde yoğunlaşması sayesinde grubun kaydettiği büyük gelişmenin arkasındaki itici güç oldu ve 3 yıldır şirketin CEO'suydu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com