Dünyanın en yaşlı adamı sırrını açıkladı

Dünyanın en yaşlı adamı sırrını açıkladı
Amerikalı yaşlıların ölmesinden sonra dünyanın en yaşlı insanı unvanını eline alan Japon Jiroemon Kimura uzun yaşamasını uyguladığı diyet ve beynini dinç tutmasına bağlıyor. Öyle ki Kimura bu yaşta İngilizce öğrenmeye başladı

115 yaşınadki Jiroemon Kimura, dünyada yaşayan en yaşlı insan unvanının yeni sahibi. Kimura'nın adı yakında Guines Rekorlar Kitabı'nda yerini alacak.

Kimura 19 Nisan 1887 yılında doğdu. Tüm yaşamı boyunca Kyoto kentinin Ketango kasabasında postacı olarak çalıştı. Emekli olduktan sonra çiftçilikle uğraştı. Kendisini dinç hisseden Kimura uzun ömrünü dengeli bir diyete ve beynini de her zaman dinç tutma kararlılığına borçlu olduğunu vurguladı. Öyle ki son zamanlarda İngilizce öğreniyor. Uzun ömürlü Kimura’nın oldukça geniş bir ailesi var.  14 torunun çocuğu, 25 torunun torunu ve 13 torun torunun çocuğu var. Kendisi oğlunun ailesi ile birlikte yaşıyor.

Dünyanın en yaşlı insanı unvanı Kimura’ya bu unvana sahip iki kadının ölümünden sonra geçti. Rekor sahibi iki Amerikalı kadın, Bess Kupper ve Dina Mnfredini, 116 ve 115 yaşlarında hayata veda etti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com