Dünyanın Konuştuğu Türk Başarısı!

Dünyanın Konuştuğu Türk Başarısı!
Türkiye ve dünya geçen hafta bu fotoğrafı konuştu. Fotoğrafta Erdoğan direksiyonda, Gül yanında ve arkada ise Zerdai ve Karzai... Bu fotoğraf aslında çok büyük bir başarıyı da içinde gizliyordu. İşte o ayrıntı...

Türkiye ve dünya geçen hafta bu fotoğrafı konuştu. Fotoğrafta Başbakan Erdoğan direksiyonda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yanında oturuyordu. Fotoğrafı önemli ve konuşulur hale getiren en önemli ayrıntı ise arka koltukta oturan 2 isimdi.

Arka koltukta oturanlar, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai ve Pakistan Cumhurbakanı Asif Ali Zerdari'ydi. Bu iki lider aslında birbirinden nefret eden iki isim. Bu iki ismi biraraya getirmek, hem de arabanın arka koltuğuna oturtmak, bir de üstüne gazetecilerin görüntülemesine izin verdirtmek hiç bir ülkenin başaramayacağı bir olaydı.

Türkiye, bütün dünyayı hayrete düşüren bu işi başardı ve 2 ismi arabanın koltuğuna oturttu. Bir de üstüne Cuma namazına götürdü. Liderlerin arabanın içinde ne konuştukları öğrenilemedi ancak sadece görüntüsü bile Türkiye'nin dış politikada geldiği noktayı gözler önüne serdi.

"GURUR DUYDUM"

Bu fotoğraf, yapılan eleştirilere rağmen Türkiye'nin dış politikadaki yerini anlatan kare olarak tarihe geçti. Hükümetin bu başarısını, Milliyet Yazarı Aslı Altınbbaş da, "Allah için bu fotoğraf karesine gururla baktım. Dünyada şu fotoğraf karesini verebilecek, birbirinden nefret eden bu iki lideri dolmuş gibi arabaya koyup Cuma namazına götürebilecek ikinci bir ülke yok. Ne Rusya, ne ABD, ne de İran! (…)" sözleriyle dile getirdi.

İŞTE O ANDAN KARELER

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com