Dünyayı sarsan tecavüz olayında önemli gelişme

Dünyayı sarsan tecavüz olayında önemli gelişme
Brezilya polisi Rio de Janeiro'da bir minibüste yabancı bir turiste saldırı ve tecavüzle suçlanan üçüncü bir kişiyi daha yakaladı.
Minibüsün sürücüsü ile birlikte iki kişi, Cumartesi gecesi yaşanan olaydan birkaç saat sonra yakalanmışlardı. Polis, şüphelilerden birinin suçu itiraf ettiğini duyurmuştu.
 
Çetenin, turist kadına tecavüz ettikleri, yine turist olan erkek arkadaşını dövdükleri ve bankamatikten para çekmeye zorladıkları bildiriliyor.
 
Gelecek yıl Dünya Kupası'na, 2016'da ise Olimpiyat oyunlarına ev sahipliği yapacak olan Rio'da şiddet olaylarının önlenmesi, yetkililerin en önem verdiği konular arasında.
 
Brezilya polisi, çetenin Rio'da birkaç aydır faaliyet halinde olduğunu ve bu olayın duyulmasının ardından başka bazı kurbanların da ortaya çıktıklarını belirtiyor.
 
BBC'nin haberine göre, polis, bu olayla ilgili olarak 20 yaşındaki minibüs şoförü Jonathan Foudakis de Souza ile 22 yaşında Wallace Aparecido de Souza Silva adında iki kişinin yakalandığını bildirdi.
 
Sanıkların, diğer yolcuları indirdikten sonra minibüsü kentin dış mahallelerine doğru sürdükleri belirtildi. Minibüs, Rio'daki Guanabara Körfezi üzerindeki uzun köprüden geçerken kadına defalarca tecavüz edildi.
 
Erkek arkadaşı ise kelepçe takılarak ağır bir şekilde dövüldü. Sanıklar, kurbanlarını alışveriş ve bankamatiklerden para çekmek için kredi kartlarını kullanmaya zorladıktan sonra yakınlardaki Itaborai kentinde minibüsten attılar. İki şüpheli olaydan birkaç saat sonra ele geçirildi. Polis, cep telefonuyla arandıktan sonra Rio dışında minibüse binen ve kadına tecavüz eden üçüncü bir kişiyi daha arıyor.
 
Rio de Janeiro ve diğer büyük Brezilya kentlerinde sık sık otobüslerde soygun olayına rastlanıyor. Ancak bu seferki saldırının şiddet ve cüreti yerel basını şoka uğrattı.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com