Dünyayı turlayan en genç denizci

Dünyayı turlayan en genç denizci
Yelkenlisiyle tek başına çıktığı dünya turunu başarıyla tamamlayan 16 yaşındaki Laura Dekker, uzun süre hayalini kurduğu hedefine ulaştı.

Bu arada, Dekker'ın Guinness Rekorlar Kitabı'na giremeyeceği belirtildi. Hollanda medyası, gençlerin yanlış rekor denemelerini engellemek isteyen Guinness Rekorlar Kitabı yetkililerinin, ''En Genç Kategorisi''ni kaldırdığını duyurdu.

Bu alandaki rekor daha önce Avustralyalı Jessica Watson'a aitti. Watson, 2010 yılında 17 yaşına girmesine birkaç gün kala dünya turunu tamamlayarak rekor sahibi olmuştu.

Yaşının küçüklüğünden dolayı tek başına tura çıkma isteği büyük tartışmalara yol açan Dekker, Hollandalı kurumların engellemelerine rağmen mahkeme tarafından verilen izinle 20 Ocak 2011 tarihinde denize açılmıştı.

Tam olarak 518 gündür denizde olan maceracı Dekker, tek başına dünya turuna çıkmak istediğinde büyük engellerle karşılaşmıştı. Bir süre Hollanda gençlik ve çocuk koruma bürolarının sıkı gözetiminde yaşamak zorunda kalan Dekker, daha sonra mahkemeye başvurarak tura çıkma izni almıştı. (uge)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com