Durağı havaya uçuracaklardı! /VİDEO

Durağı havaya uçuracaklardı! /VİDEO
Adana'da eylem hazırlığındaki 2 PKK'lı 5 kilo A-4 bomba ile yakalandı

ADANA'da, terör örgütü PKK mensubu 2 kişi, üzerlerinde zaman ayarlı 5 kilo A-4 tipi bomba ile yakalandı. Şüphelilerin Ramazan ayının 3'üncü günü lunaparka, sonra da maç dağılımında stadyum önüne ve kafelerin yoğun olduğu bir noktaya bomba koymayı planladığı anlaşıldı.PKK'nın Kandil Dağı'ndaki bomba eğitiminde en başarılı terörist olduğu belirtilen D.B.İ.'nin Adana'da eylem yapacağı bilgisine ulaşan polis, bu konuda çalışma başlattı. Şüphelinin geçen ay Adana'ya geldiğini öğrenen polis, teröristi takibe başladı. Polis, bomba ile lunaparkta Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü eylem yapılacağı bilgisi üzerine burada geniş güvenlik önlemi aldı. Ancak herhangi bir eylem gerçekleştirilmedi.Geçen pazar günü 5 Ocak Stadyumu'nda Adana Demirspor'un, İskenderun Demirçelikspor ile yaptığı hazırlık maçından çıkanlara yönelik eylem yapılacağı bilgisi üzerine bu konuda çalışma başlatıldı. Bu arada polisin dikkatini dağıtmak isteyen PKK yandaşları da aynı saatlerde farklı mahallelerde terör örgütü lehine eylemler yaptı. Ancak alınan sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle terörist stattan çıkanlara yşönelik eylemi de yapamadı.

Saldırı ihtimaline karşı güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutan polis, aynı akşam D.B.İ. ve B.Ş. adlı iki terörist Baraj Yolu Caddesi'ndeki bir otobüs durağında eylem yapmaya gittiğini saptadı. Polis, iki şüpheliyi Seyhan Kaymakamlığı önünde fark edip, onları etkisiz hale getirdi. Teröristlerin yanlarındaki yağ tenekesine yerleştirdiği ve zaman ayarı 5 kilo A-4 tipi bomba ele geçirildi. 55 dakikaya ayarlandığı belirlenen bomba etkisiz hale getirilirken 2 şüpheli ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

Şüphelilerin ifadelerinden, Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü bir lunaparkta eğlenenlere yönelik bombalı eylem yapacakları ancak buraya ağırlıklı olarak Kürt ailelerin çocuklarının gelmesi nedeniyle eylemden vazgeçtikleri, son olarak da gençlerin yoğun olarak bulunduğu Baraj Yolu'ndaki kafeler bölgesinde bombayı patlatmayı planladığı ortaya çıktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com