Durmaz: "Bu mu adalet?"

Durmaz: "Bu mu adalet?"
Durmaz, "Aytaç Durak davası 33 aydır Danıştay'da neden bekletiliyor?" diye sordu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "280 sanıklı Balyoz Davası bitti. Aytaç Durak davası 33 aydır Danıştay'da neden bekletiliyor?" diye sordu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Büyükşehir Yasasının görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, AKP sıralarına dönerek, "Yargıya bal gibi müdahale ediyorsunuz. Bunu defalarca herkes gördü. Size soruyorum, 280 sanıklı Balyoz davası bitti, bu davadan çok önce başlatılan ve tek sanıklı Aytaç Durak davası 33 aydır bitmedi, bitirilmiyor. Neden bitirilmiyor? Bu mu adalet?" diyerek şöyle devam etti:

"Aytaç Durak, hakkında ki iddialardan aklandığı gibi, iftira atanlar da mahkeme tarafından mahkum edilmiştir. Dünyada görülmemiş şey; 82 müfettiş gönderdiniz. Söyleyin ne buldunuz? 33 Aydır Aytaç Durak'ın göreve iadesi talebi Danıştay'da neden bekletiliyor? AKP'nin adalet anlayışı bu. Zaten Aytaç Durak hakkında ki iddialar da çok gülünç. Yok yoldan geçen vatandaşın görüntüsü izni olmadan çekilmiş, yok evinde 2 mermi çıkmış, yok yakınlarına haksız kazanç yolu açmış. 

İşte bilirkişiler kesin kararlarını verdiler ve Aytaç Durak ve yakınları hakkında haksız kazanç görmediler. AKP'nin milli iradeye ve özellikle Adanalılara saygısı bu. MHP olarak Başbakanın, Adalet ve İçişleri Bakanının bu konuda gerekenleri yapmalarını bekliyoruz.
" (BRK)

gercekgundem.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com