Dursun Çiçek açıklama yaptı

Dursun Çiçek açıklama yaptı
İnternet Andıcı davasında tutuklu bulunan Albay Dursun Çiçek annesini ziyaret etmesine izin vermeyenlere sitem etti. Çiçek avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada ‘Vicdansızları ilahi adalete havale ediyorum’ dedi.

İnternet Andıcı Davası'nda tutuklu yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek, hastayken annesini ziyaret etmesine izin verilmemesine sitem etti. Çiçek'in, vefat eden annesi Halime Çiçek'in (82) cenazesine katılmak için yarın sabah uçak ile Tokat'a gideceği öğrenildi.
Avukat Hüseyin Ersöz müvekkili Dursun Çiçek'in yarın sabah hava yoluyla Tokat'a giderek, annesi Halime Çiçek'in cenaze törenine katılacağını belirtti. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Çiçek'in annesi Halime Çiçek'in cenazesine katılabilmesi için verdiği 2 günlük iznin ardından, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığınca da 2 gün yol izni verildi. Çiçek'e yolculuk sırasında 2 askeri görevli de refakat edecek.

ÇİÇEK’TEN YAZILI AÇIKLAMA

İnternet Andıcı Davası'nda tutuklu yargılanan emekli Albay Dursun Çiçek, avukatı aracılığıyla gazetecilere gönderdiği bir sayfalık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sahte ve üretilmiş yazılar ve dijital verilere dayalı iftiralarla üç yıldır temel insan hak ve özgürlükleri elinden alınmış masum bir insan olarak sesleniyorum: Annemize karşı evlatlık, eşimize hayat arkadaşlığı ve çocuklarıma babalık görevimi yapmamı engelleyenlerin öncelikle insan olduklarını hatırlamalarını bekliyorum. Milli ve manevi değerlerimizde annenin yeri özeldir. Herkesin annesi saygındır ve değerlidir. Hasta yatağındaki annemle helalleşmeme izin vermeyenleri, onu ancak cenazesinde görmek zorunda bırakanları, bu konudaki insanlıktan yoksun mevzuatı değiştirmeyenleri ve TBMM gündemine getirmeyenleri yüreği kin ve nefretle çarpanları önce insan olmaya sonra milli ve manevi değerlerimizin gereğini yapmaya davet ediyorum. İnsanlıktan sevgi ve saygıdan nasibini almamış vicdansızları ilahi adalete havale ediyorum. Acımızı paylaşan gerçek dostalarımıza teşekkür ediyor sağlık ve başarı dilekleriyle sevgi ve saygıyla sunuyorum Çiçek ailesi adına Dursun Çiçek."
Dursun Çiçek 2 yıldır Balyoz ve İnternet Andıcı davası kapsamında tutuklu yargılanıyor. 31 Ocak 2012 tarihinde Dursun Çiçek, kanser olan annesini ziyaret için yargılandığı 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ve 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden izin talebinde bulunmuş ancak bu talebi reddedilmişti.
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com