Dursun Çiçek mektupla isyan etti

Dursun Çiçek mektupla isyan etti
Balyoz Davası’nda 16 yıl hapis cezasına çarptırılan Albay Dursun Çiçek, cezaevinden gönderdiği mektupla hukuksuzlukları sıraladı.

Ergenekon Davası kapsamında yaklaşık üç yıldır cezaevinde olan, Balyoz Davası’nda da 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, yaşadığı hukuksuzluğa isyan etti.
 
Sözcü’nün haberine göre, Silivri Cezaevi’nden mektup gönderen Çiçek, “Islak İmza” olarak bilinen İrtica ile Mücadele Eylem Planı iddialarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını savundu.
 
Mektubunda iktidara da yüklenen Dursun Çiçek, şunları söyledi:
 
Son yıllarda yaşanan hukuk cinayetlerinin azmettiricisi siyasi iktidardır. İnsanların özgürlüklerini gasp eden özel görevli savcı ve hakimler, gücünü hukuktan değil iktidardan almaktadır.
 
Sahte olduğu ve yasal delil niteliği taşımadığı yüzlerce somut olgu ve bilirkişi raporu ile tespit edilen sahte ve taklit dijital veriler gerekçe gösterilerek yapılan tutuklu yargılamalarda hak ve hukuk değil zulüm ve işkence vardır.
 
Ülkesine 30-40 yıl hizmet etmiş, hiçbir sabıkası olmayan subaylar hatta Genelkurmay Başkanları ve kuvvet komutanları bir gecede silahlı terör örgütü üyesi ve darbeci sanık haline getiriliyor.
 
Parmak ve avuç içi izi dahil dijital iz bırakmadan, gerçek tanık görmeden, taklit imzalı sahte bir eylem planı hazırladığım iftirası ve iki sayfalık bir isim listesine ismimin yazılması, şahsıma ve görev yaptığım kuruma yönelik bilinçli bir saldırı.
 
Yapılan soruşturmada lehimdeki onlarca delil ve bilirkişi raporuna rağmen şahsımı suçlayanlar, 30 Nisan 2010 tarihinden beri tutuklu yargılayanlar adaletten bahsedemez.
 
Adil ve dürüst yargı sistemi olmayan bir demokrasi ve hukuk devleti olamaz. Bize bu haksızlığı ve hukuksuzluğu reva görenlerin, günahı her geçen gün artmaktadır.
 
Masum bir insanı yıllarca tutuklu yargılayarak peşin ceza kesmek bir insanlık suçudur. Bizim elimiz, dilimiz ve kalemimiz tertemiz.
 
Bir gün ilahi adalet güneşi karşısında iftiracılar ve işbirlikçileri hesap verecek ve gerçekler mutlaka ortaya çıkacaktır. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com