Duruşma Salonunda Skandal!

Duruşma Salonunda Skandal!
Poyrazköy davasının görüldüğü İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada güvenlik' konusunda bir skandal yaşandı.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Bomba İmha Ekiplerinde görevli polis memuru Fevzi Fidan'ın 'duruşma salonuna silahla girdiği' belirlendi.

Mahkeme başkanı tanığa, "silahla duruşma salonunu girmemesi gerektiğini" bilip bilmediğini sordu. Tanık Fidan ise,"Biliyorum ama unutmuşum."diye yanıt verdi. Ancak tartışmaların ardından tanık Fidan, 30 dakika daha duruşmada silahla ifade vermeye devam etti
Amirallere suikast ve Kafes Eylem Planı davaları ile birleştirilen Poyrazköy davasının dördüncü duruşmasının ikinci oturumu başladı.

BOMBA UZMANI TANIK OLARAK DİNLENDİ

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada 7'si tutuklu 69 sanık yargılanıyor. Davanın bugünkü oturumunda arama ve kazılarda görev yapan polislerin tanık olarak dinlenmesine devam edildi.

TANIK SİLAHI İLE SALONA GİRDİ, MAHKEME KARIŞTI

Tanık olarak dinlenen Bomba İmha Ekiplerinde görevli polis memuru Fevzi Fidan'ın ifadesi sırasında şok bir gelişme yaşandı.

Sanık avukatlarından Murat Bayram, tanığa soru sorduğu sırada ikisi arasında tartışma yaşandı.
Bu sırada tutuklu sanık Levent Bektaş'ın avukatı Celal Ülgen, söz alarak tanık Fidan'a,"silahının üzerinde olup olmadığını' sordu. Fidan'ın 'evet' cevabı üzerine avukat Ülgen, "Bunun kayda geçmesini istiyorum. Tanık avukatlara yönelik konuşurken sesini yükseltiyor. Belindeki silahtan cesaret aldığını düşünüyorum. Mahkeme heyetine ve savcıya yönelik sesini yükseltmiyor. "dedi.

TANIK FİDAN: "UNUTMUŞUM"

Bunun üzerine mahkeme başkanı da tanığa, silahla duruşma salonunu girmemesi gerektiğini bilip bilmediğini sordu. Tanık Fidan ise, "Biliyorum ama unutmuşum." diye yanıt verdi.

BELİNDE SİLAHI İLE İFADE VERMEYE DEVAM ETTİ

Bu tartışmaların ardından tanık Fidan, 30 dakika daha duruşmada silahla ifade vermeye devam etti


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com