Dürüst : "Lig araç, Avrupa amaç"

Dürüst : "Lig araç, Avrupa amaç"
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst çarpıcı konuştu.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, teknik direktör Fatih Terim'in sözleşmesinin uzatılmasını normal bir gelişme olarak değerlendirdi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen mali genel kurul toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Dürüst, Fatih Terim'in sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili, ''Hepimiz baştan beri Fatih hocayla gönül sözleşmemiz olduğunu söylemiştik. Bu sözleşme bizim için detay. Esas olan kalan maçlarımızı kazanıp şampiyon olmak. Tüm konsantrasyonumuz bunun üzerine'' diye konuştu.

Ali Dürüst, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İngiliz kulüplerinin de 5 yıl süreyle Avrupa kupalarına katılmadığı ile ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

''Galatasaray Kulübü açıklamalarını yaptı ve beklentilerini söyledi. Türkiye ligi bizim için araçtır ve amaç Avrupa'ya gitmektir. Onun için mücadele ediyoruz. Süreci değerlendireceğiz. Türk futbolu için hayırlı bir karar çıkacağına inanıyoruz. Bir endişemiz yok. TFF yetkili kurumdur. Alacakları kararı bekliyoruz. TFF kurullarının bir an önce kararlarını vermesini ve TFF'nin de kulüplerin önünün açmasını bekliyoruz.''

Kararın Süper Final maçları öncesi verilip verilmeyeceği konusunda da Dürüst, ''Kararın bir an önce alınmasının şart olduğunu söylüyoruz. Bundan sonrasını kararı alacaklara soracaksınız'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Florya Metin Oktay Tesisleri'nin bulunduğu araziyi değerlendirip, tesisi başka yere taşımayla ilgili çalışmalara açıklık getiren Ali Dürüst, ''Seyrantepe'de stada yakın bir yerde büyük bir alan alıp, futbolcuların hem kolayca stada gitmesine, hem de şehre yakın olmalarına imkan sağlayacak bir kamp tesisi yapmak istiyoruz. Projede iyi bir aşama aldık. Önümüzdeki günlerde somut hale geldiğinde açıklamayı yapacağız'' şeklinde konuştu. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com