Düşen uçakla ilgili CHP'den açıklama

Düşen uçakla ilgili CHP'den açıklama
CHP dün Suriye tarafından düşürülen uçakla ilgili "Bölgesel ölçekte ciddi sonuçları olabilecek bir gelişme" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Suriye tarafından düşürülen keşif uçağı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu açıklamasında, "Bu nedenle, durumun nedenleri tam olarak ortaya çıkarılıncaya kadar suhuletle hareket edilmesi gerekmektedir. Suriye dikkatli olmalıdır. Hak ve hukukunu korumakta Türkiye'nin daima birlik içinde ve kararlıkla hareket ettiğini kimse unutmamalıdır" ifadelerine yer verdi.
 
Loğoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;
 
"Bir savaş uçağımızın kaybından sonra Başbakanlık tarafından 22 Haziran 2012 günü yapılan açıklamada uçağımızın Suriye tarafından düşürüldüğünün anlaşıldığı, pilotlarımızı arama çalışmalarının Suriye makamlarıyla birlikte yürütülmekte olduğu, Türkiye'nin alacağı tavrın olayın tam olarak aydınlatılmasını takiben belirleneceği kaydedilmiştir. Açıklama dikkatli kaleme alınmış, temkinli ve ölçülüdür. Bu aşamada önceliğimiz pilotlarımızı canlı olarak bulmak olmalıdır. Bir savaş uçağımızın düşürülmesi Türkiye-Suriye ilişkileri bağlamında, dolayısıyla bölgesel ve uluslararası ölçekte çok ciddi sonuçları olabilecek önemli bir gelişmedir. Bu nedenle, durumun nedenleri tam olarak ortaya çıkarılıncaya kadar suhuletle hareket edilmesi gerekmektedir. Suriye dikkatli olmalıdır. Hak ve hukukunu korumakta Türkiye'nin daima birlik içinde ve kararlıkla hareket ettiğini kimse unutmamalıdır."  (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com