Düşesin fotoğraflarını yayınlayan editör işsiz kaldı

Düşesin fotoğraflarını yayınlayan editör işsiz kaldı
Prens William'ın eşi Kate'in üstsüz fotoğraflarını yayınlayan editör işten atıldı.

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William'ın eşi Kate'in üstsüz fotoğraflarını yayımlayan, İrlanda tabloid gazetesi "Irish Daily Star"ın editörü Michael O'Kane'in işine son verildi.

Gazetenin sahibi "Independent Star" şirketi, O'Kane'in görevinden alındığını ve gazetede fotoğrafların basılmasıyla ilgili soruşturulma başlatıldığını açıkladı.

GAZETENİN SAHİBİ KAPATMAK İSTEDİ

İrlanda gazetesi geçen hafta Cumartesi günkü sayısında fotoğrafların bir kısmına yer vermişti. Tepkilerin ardından gazetenin sahibi Richard Desmond, "Irish Daily Star"ı kapatmayı düşündüğünü söylemiş, ancak Ulusal Gazeteciler Birliği (NUJ) sendikası 100'den fazla kişinin işsiz kalacağı gerekçesiyle bu plana karşı çıkmıştı. Desmond, editör O'Kane'in fotoğrafları basma kararını da eleştirmişti.

Kate ile William'ın, Fransa'da tatilde güneşlenirken çekilen fotoğraflarını ise ilk olarak Fransız magazin dergisi "Closer" yayımlamıştı.

YASAL SÜREÇ BAŞLADI

Fotoğraflara İngiliz gazeteleri yer vermedi ancak İtalyan dergisi "Chi" de özel bir sayıda fotoğraflara yer ayırdı. "Closer" ve "Chi" dergilerinin İtalya'nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin sahibi olduğu Mordadori medya grubunun parçası olduğuna dikkat çekilmişti.

Bu arada, Fransa'da çiftin "Closer" dergisi aleyhine başlattığı yasal süreçte, fotoğrafların daha fazla yayılmasının engellenmesi amaçlanıyor. İngiliz basını ise fotoğrafları yayımlamamasına karşın, kraliyet ailesinin dergiyi mahkemeye verme kararının doğruluğunu sorguluyor. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com