"Duvarlarda ölmüş oğlunu görüyor"

"Duvarlarda ölmüş oğlunu görüyor"
MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, bugün Silivri'de önce İlker Başbuğ, ardından da Tuncay Özkan ile görüştü.

Başbuğ, Türkkan ile Ergenekon ve Balyoz davalarının yeniden görülmesinin önünü açacak formüller konusundaki görüşlerini paylaşırken; Tuncay Özkan ise Silivri'de yaşadıklarını anlattı: Fatih Hilmioğlu duvarlarla konuşuyor.

Lütfü Türkkan'ın görüşmeler konusunda Hürriyet'e verdiği bilgiye göre Tuncay Özkan kendisine sağlık durumları sıkıntılı olan Yalçın Küçük ve Prof. Fatih Hilmioğlu ile aynı koğuşta kalmak istediğini bildirdi ve onların koğuşuna geçti.

DUVARLARDA ÖLMÜŞ OĞLUNU GÖRÜYOR

Türkkan, Tuncay Özkan'ın kendisine anlattıklarını şöyle aktardı:  Fatih Hilmioğlu, yaşadığı bütün bedensel hastalıkların dışında yeni bir şey daha yaşamaya başlamış. Geceleri duvarlarla konuşuyormuş. Duvarlarda gördüğü ölmüş oğluyla konuşuyormuş.

YALÇIN KÜÇÜK GÖRMÜYOR

Yalçın Küçük'ün de gözlerinde sorun yaşadığını aktaran Tuncay Özkan, Lütfü Türkkan'la paylaştıkları şunlar:  Yalçın Küçük göremiyor. Gözlerine katarakt nedeniyle perde inmiş. Tuncay Özkan onlara yardımcı oluyor.

"AF DEĞİL BERAAT"

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ile de görüşme fırsatı bulduğunu anlatan Lütfü Türkkan, Feyzioğlu'nun getirdiği teklife olumlu baktığını söyledi. Türkkan, Başbuğ'un kendisine söylediklerini ise şöyle anlattı:  "Af değil, beraat istiyoruz" dedi. Aynen şu cümleyi kullandı: "Türkiye kamuoyunun da inandığı gibi bizler masumuz, darbeci değiliz. Demokrasiye inanmış bir kurumun mensubuyuz. Ben de bu kurumun başındaki askerdim. "

Türkkan'a "Genel mahkemelerde" yargılanmak istediklerini vurgulayan Başbuğ, "Genel mahkemelerde adaletin tecelli edeceğine ve bunun sonucunda beraat edeceğimize inanıyorum. Tutukluluk süremizin yakın bir zamanda sona erdirilebilmesi için genel mahkemelerde tutuksuz yargılanmayı bekliyoruz. Biz af değil, beraat etmek istiyoruz. "

DURSUN ÇİÇEK'TEN İKİ BELGE

Islak imzalı belge ile kamuoyu gündemine gelen Dursun Çiçek ile de görüştüğünü anlatan Lütfü Türkkan, Çiçek'in kendisine biri sahte biri gerçek olmak üzere iki belge verdiğini, bu belgeleri de kamuoyu ile paylaşacağını söyledi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com