Düzce'de "17 Aralık ve Sonrası" Konferansı

Düzcede 17 Aralık ve Sonrası Konferansı
Gazeteci-Yazar Albayrak :

DÜZCE (AA) - Gazeteci-Yazar Hakan Albayrak, "Recep Tayyip Erdoğan, İslam tarihinin günümüzdeki en büyük kahramanıdır ve bu kahramanlık sözde kalan bir kahramanlık değildir" dedi.

Albayrak, Düzce Belediye Başkanlığınca Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen "17 Aralık ve Sonrası" Konferansı'nda yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 29 Ocak 2009'da Davos'ta düzenlenen panel sırasında "one minute" dedikten sonra dünyada atmosferin değiştiğini belirterek, Türkiye'nin yeni bir dünyaya adım attığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Dışişleri Ahmet Davutoğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın günümüzün İslam kahramanları olduğunu ifade eden Albayrak, "Bizim artık sahici kahramanlarımız var. İnsanın hem çağdaşı hem de aynı dönemde yaşadığı insanlar hakkında böyle bir tespitte bulunması zordur. Bir tarihçi der ki 'Bir anın, tarihi bir an olduğunu tarihçiler anlamaz, gazeteciler anlar' Ben de gazeteci içgüdülerime güvenerek tarihi bir an olduğunu düşünüyorum. Recep Tayyip Erdoğan, İslam tarihinin günümüzdeki en büyük kahramanıdır ve bu kahramanlık sözde kalan bir kahramanlık değildir" diye konuştu.

Albayrak, Türkiye'nin dünya siyasetinde artık aktif bir aktör olduğunu dile getirerek, Türkiye'nin tehdit ve şantajlara boyun eğmediği ve güçlü şekilde ayakta kalmaya devam ettiği zaman dünyanın en özgür ülkesi olacağını belirtti.

Türkiye'nin, "insanlığın şefkatli fedaisi" olacağını anlatan Albayrak, "Ülkemize ve ümmete sahip çıkalım. Türkiye, insanlık namına hak için, hukuk için, hürriyet ve adalet için, insanlığın vicdanı olarak taarruzdadır. 30 Mart yeni bir dünya için, Türkiye'nin ve İslam dünyasının şahlanışı için çok önemlidir" ifadesini kullandı.

Bazı kesimlerin eski Türkiye özlemi içerisinde olduklarını ve yeni Türkiye'yi istemediklerini belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Bu hükümet, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan, bazı sanatçılar, bizler yeni Türkiyeyiz. Birileri yeni Türkiye'yi istemiyor, eski Türkiye'yi istiyorlar. Yangının üzerine devamlı körükle giden, eski Türkiye'yi isteyen adamlar ve bunu onlardan isteyen birileri var. Biz artık uluslararası sistem ağlarının çarkına çomak sokan bir Türkiye'yiz. Her yere hizmet ediyoruz. Gittikçe nüfuz alanımız genişliyor. Dünya sistemi bizi şuanda kaldıramaz. Bizim tekrar diz çökmemizi istiyorlar" 

Konferansın ardından Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Hakan Albayrak'a çiçek verdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com