Düzeltme

Düzeltme
''Terörle Mücadele Kanunu kapsamında 35 bin kişi kamuda istihdam edilecek" başlıklı haberimizin 5. paragrafındaki ''Maluller, bir haktan faydalanabilecek, şehit yakını ve gaziler iki hakka sahip olacak'' ifadesi, kaynağından ''Maluller ve gaziler, bir hak

"Terörle Mücadele Kanunu kapsamında 35 bin kişi kamuda istihdam edilecek"

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:

-"2015'e kadar 35 bin hak sahibini (şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malulleri ile terör mağduru sivil vatandaşlar) kamuda istihdam edeceğiz"

-"Kendisinin hak sahibi olduğunu bilen kişiler, il müdürlüklerimize başvurarak işlemleri başlatabilirler"

-"2015 sonuna kadar yerleştirmeleri yapacağız"

 

ANKARA (AA) - FATMA CAN - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "2015'e kadar 35 bin hak sahibini (şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malülleri ile terör mağduru sivil vatandaşlar) kamuda istihdam edeceğiz" dedi. 

İslam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Terörle Mücadele Kanunu Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İstihdam Edilecekler Hakkında Yönetmeliğin, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini söyledi. 

Yönetmeliğin, şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malülleri ile terör mağduru sivil vatandaşların istihdamını düzenlediğini anlatan İslam, şöyle devam etti:

"İnşallah işlemlere hemen başlıyoruz ve 2015'e kadar 35 bin hak sahibini kamuda istihdam edeceğiz. Kendisinin hak sahibi olduğunu bilen kişilerin bakanlığımıza direkt başvurmaları gerekmiyor. İl müdürlüklerimize başvurarak işlemleri başlatabilirler. Müracaatlar alındıktan sonra, müracaat edenlerin hangilerinin hak sahibi olduğu ve nasıl yerleştirilecekleri konusunda detaylı bir çalışma yapılacak. Bu çalışma biter bitmez, peyder pey atamalar yapılmaya başlanacak. 2015 sonuna kadar yerleştirmeleri yapacağız." 

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları, vazife ve harp malulleri ile terör mağduru sivil vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarına atamalarının gerçekleştirileceğini işaret eden Bakan İslam, "Maluller ve gaziler, bir haktan faydalanabilecek, şehit yakınları iki hakka sahip olacak. Şehit veya gazinin varsa eşi ve çocuğu için bir hak var ve devredilemez bir hak. Eğer şehit yakını ve gazinin eşi ve çocuğu varsa onlardan biri bir haktan faydalanacak. Buna ilave olarak şehidin anne, baba ve kardeşlerinden birine de bir hak var. Onlar da bu haktan faydalanacak. Ailede toplamda 2 hak kullanılabilecek. Vazife malullerinde ve gazilerde ise 1 hak var" dedi.

Bakan İslam, düzenleme ile hayatını kaybeden ve malul olan sivil terör mağdurları, harp malulleri ve vazife malulleri de kamuya yerleştirmeden ilk kez yararlanacağını bildirdi.  

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com