"e-bilet uygulaması uzun vadede yararlı olacaktır"

e-bilet uygulaması uzun vadede yararlı olacaktır
Büyük Britanyalı spor ekonomisti Szymanski:

İSTANBUL (AA) - Büyük Britanyalı spor ekonomisti Stefan Szymanski, elektronik bilet (e-bilet) uygulamasının Türk futbolu için uzun vadede yararlı olabileceğini söyledi.

Bir konferansa katılmak için İstanbul'a gelen Szymanski, AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Szymanski, futboldaki şiddetin önüne geçebilmek için her türlü önlemin alınması gerektiğini belirterek, "Türkiye'de uygulanmaya başlanan e-bilet sistemi tartışmalara yol açtı. Sistemin uygulama şekli bazı hukuksal sorunlar da yarattı. Ancak yeşil sahalardaki şiddet bir şekilde ortadan kaldırılmalı. Bu uygulamanın Türk futbolu için uzun vadede yararlı olabileceğine inanıyorum. Sahalardaki şiddeti önleyebilecek her türlü önlem desteklenmeli" ifadelerini kullandı.

İngiltere futbolundaki holiganizm sorununun sert önlemler alınarak sonlandırıldığını hatırlatan Szymanski, "İngiltere, belki de yeşil sahalardaki en büyük şiddet sorununa sahip ülkeydi. Statlarda kurulan izleme sistemleriyle şiddet olaylarına karışan taraftarlar tespit edilerek, tutuklanmaları sağlandı. Alınan bu sert önlemlerle holiganizm problemi ortadan kaldırıldı" şeklinde konuştu.

UEFA'nın Finansal Fair Play kuralları hakkında değerlendirmede bulunan Szymanski, "Kurallar kulüplere önemli kısıtlamalar getiriyor. Oyuncuların maaşlarını ve yapılan astronomik transferleri önemli düzeyde azaltmayı amaçlıyor. Tabi takımların kararlara itiraz edip Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne götürme ihtimalleri de olacak. Kuralların takımlar için yararları olacağını düşünüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Son yıllarda Türk futbolunda bir duraklama yaşandığını kaydeden Szymanski, "Türkiye, futbolda son sezonlarda biraz zorlanıyor. 2000'lerin başında alınan başarılı sonuçların gerisinde kalındı. Yine de Türk futbolunun gelişimini olumlu görüyorum. Türk oyuncular Avrupa'nın büyük kulüplerinde forma giyiyor. Yakın zamanda Türkiye'nin milli takımlar ve kulüp düzeyinde başarılı sonuçlar alabileceğine inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com