“EAGÜ ilimizin tanıtımı için önemli bir fırsat olacak”

“EAGÜ ilimizin tanıtımı için önemli bir fırsat olacak”
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, dokumacılık sektöründeki sorunların giderilmesi amacıyla hazırlanan “Dokumacılığın Geliştirilmesi” projesinin sektöre ve il ekonomisine pozitif katkı sağlayacağını söy

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, dokumacılık sektöründeki sorunların giderilmesi amacıyla hazırlanan “Dokumacılığın Geliştirilmesi” projesinin sektöre ve il ekonomisine pozitif katkı sağlayacağını söyledi.

9-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul'da yapılacak 4. Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler (EAGÜ) Konferansı'na katılacaklarını belirten UTSO Başkanı Kuvvet, konferansta “Uşak İlinde Dokumacılığın Geliştirilmesi” projesi ile ilgili bir sunum yapacağını kaydetti.
10 yılda bir düzenlenen konferansın Türkiye ve kendileri için bir şans olduğunu anlatan Mustafa Kuvvet, “Konferansa bu yıl Birleşmiş Milletlere üye 192 ülkeden, devlet adamları, parlamenterler, özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve entelektüeller ile sivil toplum örgütü temsilcileri katılacak. Konferansa yaklaşık 10 bin kişinin katılması bekleniyor. Oda ve borsalar “Bin Yıl Kalkınma Hedeflerinin Yerelleştirilmesi” amacıyla gerçekleştirmiş oldukları projelerin sunumlarını gerçekleştirecekler” dedi.
Konferansın Uşak'ın tanıtımı için önemli bir fırsat olduğunu ve UTSO olarak bu fırsatı değerlendireceklerini belirten Mustafa Kuvvet, “Bin yıl Kalkınma Hedefleri TOBB-UNDP Fonu kapsamında UTSO olarak ''Uşak İlinde Dokumacılığın Geliştirilmesi Projesi'' ile sektördeki gelişmeleri anlatacağız. Bu proje sektördeki gerilemenin engellenmesi ve dokumacılığın en önemli ürünü olan tülbentlerin tanıtılması, yeni girişimcilere birlikte tekrar gelişimine katkı sağlanması amacıyla hazırlanmıştı. Yapılacak konferans ile projenin tanıtımının yanında Uşak'ın da tanıtımına katkı sağlayacağız. 192 ülkenin üst düzey temsilcilerine ilimizin ekonomisi ve sahip olduğu potansiyeli anlatma imkanı bulacağız. “Dokuma Hayat Buluyor” sloganını ön plana çıkarıp kapasitemizi ve hedeflerimizi de ortaya koyacağız.
İlimizin tanıtımı ve ekonomisi için her alanda daha fazla proje üretmeliyiz. Yapacağımız projeler ve tanıtımlar ilimizin ekonomisine ve tanıtımına pozitif katkı sağlayacaktır” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com