Ebil'in Mumu Sönüyor mu?

Ebil'in Mumu Sönüyor mu?
Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı, Mehmet Ali Erbil hakkında soruşturma başlattı..

Star TV'de yayınlanan Çarkıfelek isimli programda Erzincan ile yapılan telefon bağlantısında ekranın kararması üzerine, "Orada ne yapıyorsunuz, mum söndü mü yapıyorsunuz" diyen sunucu Mehmet Ali Erbil hakkında Erzincan Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Program sonrasında Alevi vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan televizyon kanalı programı yayından kaldırırken, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu "Tarafsız Bölge" programına telefonla bağlanan Mehmet Ali Erbil, özür diledi. Mehmet Ali Erbil, canlı yayında "Benim Alevi kesimden binlerce arkadaşım var. Onları rencide edici bir şekilde bu lafı kullanabileceğim nasıl düşünülebilir. Tabii özür dilerim. Onlar benim canım. Nasıl özür dilemem. Ağzımdan onları incitecek laf çıktıysa elbette özür diliyorum. Eğer böyle bir düşünce varsa, yaşamı haram ederim kendime" diye konuştu.

Olayın ardından Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, TCK'nin 216 / 2'nci maddesi gereğince 'halkın bir kesimini sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alelen aşağılama' suçundan Erbil hakkında soruşturma açtı. Erbil hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası isteneceğini bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com