Eboue: "O an ikna oldum"

Eboue: "O an ikna oldum"
Galatasaray'ın defans oyuncusu Emmanuel Eboue, Galatasaray dergisine açıklamalar yaptı.

Galatasaraylı futbolcu Emmanuel Eboue, Arsenal Menajeri Arsene Wenger'in kendisine Galatasaray'a gitmesini tavsiye ettiğini söyledi.

Fildişi Sahilli futbolcu, Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nde yer alan söyleşisinde, Arsenal'da fazla forma şansı bulamayacağını anladıktan sonra Wenger ile görüştüğünü ifade ederek, ''Kendisine, 'Artık eskisi kadar süre alma fırsatım olmayacak. Bu yüzden daha fazla forma şansı bulabileceğim bir takıma gitmem için bana izin verin' dedim. Arsene Wenger beni çağırdı ve Fatih Terim'in beni istediğini söyledi. Tavsiyesi kesinlikle Galatasaray'a gitmem üzerine oldu. Terim'in basın toplantısında, 'Emmanuel Eboue'yi istiyorum' açıklamasını gördüğüm an ikna oldum. Kendimi özel hissetmiştim'' diye görüşlerini aktardı.

TERİM'E ÖVGÜ

Teknik direktör Fatih Terim ile görüştüğünü ve yüzündeki gülümsemeyi gördüğünü anlatan Eboue, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu bana büyük güven verdi. Gün geçtikçe kendisini daha iyi tanıyorum. O, gerçekten çok iyi biri. Herkese karşı çok kibar. İşini büyük bir tutkuyla yapıyor. Yaptığı işten keyif aldığını, büyük fedakarlıklar yaptığını, her an daha iyisine ulaşabilmek için sürekli hedefine odaklandığını rahatlıkla görebiliyorsunuz. İşini seviyor, bu çok önemli, dahası Galatasaray'ı çok seviyor. Bu yüzden taraftarlar da ona büyük saygı duyuyor. Onunla beraber çalıştığım için mutluyum. Takım olarak da her gün birbirimizi daha iyi anlıyoruz. Sıkı bir aile gibiyiz. Yabancısı, yerlisi, herkes birbirini seviyor. Ve bu ortamın yaratılmasında Fatih Terim'in payı çok büyük.''

KAYSERİSPOR MAÇI

Eboue, sezon başındaki birkaç maçın kendisi için iyi geçmediğini ancak Kayserispor maçından önce Fatih Terim ile yaptığı konuşma sonrasında en sevdiği pozisyonda oynamaya başladığını ve o günden beri kendisini daha iyi hissettiğini dile getirdi.

Fildişi Sahilli futbolcu, genç oyuncular Semih Kaya ve Emre Çolak ile birlikte olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, ''Semih Kaya ve Emre Çolak'ı karşıma çıkardığı için Tanrı'ya şükrediyorum. Bu iki genç adam, benim küçük kardeşim gibiler. Takımdaki herkesi seviyorum. Ama onlarla ilişkim biraz daha farklı. Henüz çok gençler. Tecrübeli oyuncuların onlara doğru yolu göstermeleri gerekiyor. Ben sürekli ikisiyle beraberim, bana ihtiyaçları olduğu her anda onların yanında yer almaya çalışıyorum. İkisinin iyi oynadıklarını görünce takım halinde mutlu oluyoruz. Ben de onlara çok başarılı bir kariyer diliyorum. Umarım çok iyi yerlere gelecekler'' ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK BEKLENTİSİ

Eboue, zaman zaman attığı goller sonrasında farklı bir dans figürü sergilediğinin hatırlatılması ve ''Ama mutlaka henüz görmediğimiz bir kutlama dansı vardı. Repertuvarında muhtemel şampiyonluk kutlamasında sergilemek üzere saklı tuttuğu bir dans figürü var mı-'' sorusunu, ''O günü bekliyorum. O güne odaklanıyoruz takım halinde. Eğer şampiyonluğu yaşarsak, bu kulüp için birçok şeyi yapacağımın sözünü verebilirim'' diye cevapladı.

İç saha veya dış saha fark etmeden, her maç sonrası soyunma odasına en son giden Eboue, Galatasaray taraftarıyla ilgili bir soru üzerine de ''Onların sevgisine karşılık vermek istiyoruz. Onlar için çalışmaya devam edeceğiz'' dedi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com