Ebru Gündeş 'kocam bana Mars'ı alacak' diyordu

Ebru Gündeş 'kocam bana Mars'ı alacak' diyordu
Rıza Sarraf (Reza Zarrab) Türkiye’yi sarsan büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kilit ismi

Rıza Sarraf (Reza Zarrab) Türkiye’yi sarsan büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun kilit ismi. Başbakan Erdoğan’ın neredeyse kefil olduğu ‘ hayırsever birisi’ olarak Türk toplumuna servis edilen birisi. Milyonlarca lira bağış yaptığı söylenen, değerli birçok hediyeyi  belli isim ve kuruluşlara gözünü kırpmadan veren esrarengiz biri. Rüşvet ve yolsuzluk olayıyla gördük ki yaptığı bağışlar milyonlarca euro ve milyonlarca doları bulmuş.Kendisi için fırsatlar ülkesi olan Türkiye’ye gelip Türk vatandaşlığına geçtikten sonra servetine servet ekleyip hızla yükselmeye devam etti.

Siyasilerle, bürokratlarla, ünlü işadamlarıyla hızlı bir dostluk grafiği çizdi. Eşi Ebru Gündeş ile AKP’nin açılış törenlerinde defalarca boy gösterdi. Tanımadığı neredeyse kimse yok gibi.Türkiye’yi kazanç kapısına çevirince hemen Kandilli’de iki süper lüks yalıyı alıp birleştirdi. Eşi Ebru Gündeş’e özel uçak aldı. Yüz milyonlarca dolara sahip. Henüz 30 yaşında olduğunu da söyleyelim.

Devlet protokolüne ait birinci sırada oturduğu görülüyor. O sıraya Yargıtay, Sayıştay ve Danıştay Başkanları, müsteşarlar oturamıyor.

AKP’nin kanatları altında kendisinin ve eşi Ebru Gündeş’in iktidar fotoğraflarında boy boy fotoğrafları çıkıyor.Bu kadar geliri olup devletle bu kadar sıkı bağlara sahip olup ne kadar vergi verdiği akıllara takılan sorular arasındaydı ki Rıza Sarraf’ın (Reza Zarrab) kendisi vergi yasaları açısından “tam mükellef”. Türkiye’de oturduğu yalısı var. Eşi ve çocuğu ile birlikte Türkiye’de yaşıyor.

Buna göre, Türkiye’de ve Türkiye dışında elde ettiği geliri, Türkiye’de beyan etmesi ve vergi ödemesi gerekiyor.İktidar partisi AKP vergi konusunda Türk halkına her türlü cezai yaptırımda bulunurken vergi ödemeyen Rıza Sarraf için de cezai işlemler başlatılacak mı? Türk halkı şimdi adalet bekliyor.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com