Ecevit'i anmak ve anlamak

Ecevit'i anmak ve anlamak
'Demokratitk Sol'un kurucusu, eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit, ölümünün 4. yılında Kütahya'da anıldı. Açıklama yapan DSP İl Başkanı İsmail Atilay, "Ecevit untulmaz bir lider ve devlet adamıydı" dedi

'Demokratitk Sol'un kurucusu, eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit, ölümünün 4. yılında Kütahya'da anıldı. Açıklama yapan DSP İl Başkanı İsmail Atilay, 'Ecevit untulmaz bir lider ve devlet adamıydı' dedi
Demokratik Sol Parti (DSP) Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in 4. ölüm yıldönümünde Kütahya Maden İş Sendikası binasında DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal'ın da katılımıyla Ecevit'i anma ve anlama etkinliği düzenledi
Saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması, DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi'nin Bülent Ecevit'in yazmış olduğu bir şiiri okuması, Bülent Ecevit'i anlatan sinevizyon gösterisi, DSP Genel Başkanı Masum Türker tarafından gönderilen mesajın İsamil Atilay tarafından okunmasının ardından DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal Ecevit ile ilgili katılımcılara detaylı bilgiler verdi.
Bülent Ecevit'in Türkiye'ye ve dünyaya ışık tutan bir lider olduğunu belirten Aksakal; “Biz Demokratik solcular olarak her birimiz birer Ecevit'iz ve DSP'liler var oldukça partide, Ecevit'te yaşamaya devam edecek. Hedefimiz, DSP'yi yeniden iktidar partisi yapmak ve Ecevit'in felsefesini, DSP'nin değerlerini, ülkemizde insanca yaşam için hayata geçirebilmek” dedi.
1-7 Kasım Ecevit'i anma ve anlama haftası ilan ettiklerini söyleyen Aksakal, 'Demokratik Sol'un kuramcısı ve DSP'nin kurucusu Bülent Ecevit, ülkemizin dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için ulusal duruş sergileyen bir liderdi. Her 5 Kasım, Ecevit'in ulusal duruşunun önemini ulusumuza anlatabilmemiz için bir vesile olmakla birlikte, bizim de birbirimize kenetlenmemiz için önemli bir gün. Ecevit'in eksikliğini, yalnız demokratik solcular değil tüm Türkiye hissetmekte ve herkes onun öngörülü yaklaşımlarının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha idrak etmekte. Ancak kimse endişeye kapılmasın. Çünkü her bir DSP'li, bir Ecevit'tir ve yüreğinde yer eden Ecevit'in düşüncelerini, felsefesini, duruşunu gelecek nesillere taşıyacaktır. Siyaseti nezaketle bütünleştiren, inançlara saygılı laikliği ve çağdaşlığı kendine rehber edinmiş olan Ecevit, ülkemiz için olduğu kadar dünya için de ışık tutan bir liderdi' şeklinde konuştu.
Ecevit'in; İlkeli, tavizsiz, dürüst, centilmen, uzlaşmacı, insancıl, dik duran ve dışarıdan emir almayan bir halk adamı olduğunun hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Aksakal; 'DSP'liler Ecevit'i; ezilenin, işsizin, köylünün, esnafın, emeklinin, gençlerin ve kadınların yanında yer alarak, onlarla bir olarak yaşatacak. İnsana saygı, emeğe değer hedefiyle hareket eden DSP'liler, Türkiye'de her bir insanımıza hak ettiği yeri vermeye çalışarak Ecevit'i ve ilkelerini yaşatacaklar. Ecevit için, DSP için, DSP'nin ideolojisini oluşturan değerler için birbirimize kenetlenmeliyiz. Dışarıdan gelen dayatmalara aldırmadan Türkiye Cumhuriyeti'nin özgürce varlığını sürdürebilmesi için her şeyimizi ortaya koymalıyız. Türkiye Cumhuriyeti'ni başkalarına peşkeş çekenler unutmasınlar ki, DSP'liler burada ve Ecevit'ciler burada olduğu sürece bu ülkeye asla başka güçler egemen olamaz' dedi.
Bülent Ecevit'in ölüm yıldönümü nedeniyle Maden İş Sendikası'nda düzenlenen törene, DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, DSP Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi, CHP Kütahya İl Teşkilatı ve çok sayıda partili katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com