Ecevit'in adı üniversiteye veriliyor

Ecevit'in adı üniversiteye veriliyor
Zonguldak Karaelmas Üniversitesinin ismi Bülent Ecevit olacak...

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nin adının “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirilmesinin Ecevit’e vefa borcunun ödenmesi anlamında büyük değer taşıdığını söylemişti.

Erçelebi, yaptığı yazılı açıklamada, Üniversiteye Bülent Ecevit adının verilmesinin, “Zonguldak’ı uzun yıllar milletvekili olarak temsil eden, adı Zonguldak ile özdeşleşen Ecevit’i, gelecek kuşakların anlaması, Demokratik Sol felsefeyi kavramaları ve Ecevit’in emeğe, emekçiye verdiği önemi unutmamaları” için değerli bir yaklaşım olduğunu vurguladı. Bu konuda çaba gösteren herkese teşekkür eden Çelebi, şunları ifade etti:

“Dileğimiz, Bülent Ecevit Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin önümüzdeki yıllarda Bülent Ecevit gibi fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gazeteciler ve basın mensupları yetiştirmesidir. Bülent Ecevit Üniversitesi’nden yetişecek gençler, bir taraftan çağdaş dünyanın bilimsel gelişmelerini takip ederken diğer taraftan ömürlerinin sonuna kadar Bülent Ecevit’in doğrultu tutarlılığı ve güvenilirliğini, önemli bir sorumluluk olarak omuzlarında taşıyacaklardır.” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com