Ecevit'ten başörtülü vekil yorumu

Ecevit'ten başörtülü vekil yorumu
Rahşan Ecevit başörtülü vekiller hakkında basın açıklaması yayınladı

Meclise dört kadın vekilin başörtülü girmesinde en çok 1999 yılında yaşanan Merve Kavakçı olayı hatırlandı. O gün yaşanan olayda sert bir tepki veren Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit son yaşanan başörtüsü olayını değerlendirdi.

Konuyla ilgli yazılı basın açıklaması yapan Ecevit 'Konu kapanmamıştır, aksine bu karar mahalle baskısı yaratacak dedi. Başörtüsü serbestliğiyle ilgili oldukça sert konuşan Ecevit'in açıklaması şöyle;


"Dört türbanlı hanım milletvekilinin TBMM Genel Kurulu’na hiçbir sorun çıkmadan katılmasıyla türban konusunun artık kapanmış olduğu üst düzey yetkililer tarafından belirtilmektedir. Aslında konu kapanmamıştır. Aksine, bu durumun kamuda emsal teşkil edeceği, dolayısıyla mahalle baskısı yaratacağı, ki şimdiden başlamıştır, kadına  karşı şiddeti, özellikle hayatlarını şekillendirme aşamasında olan kız çocuklarına tercih hakkı tanımaması gibi sorunları da tırmandıracağı için aile faciaları yaşanacaktır. TBMM’deki türbanlı dört milletvekili hemcinslerine büyük rahatsızlık vermiştir." (MRE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com