Eczacılardan 'yıkıma dur de' mitingi

Eczacılardan 'yıkıma dur de' mitingi
Türkiye Eczacı Birliği, sağlık alanındaki düzenlemeleri protesto etmek ve sorunlarını dile getirmek amacıyla ''Yıkıma Dur De'' mitingi düzenledi.

Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılacak miting için Tıbbiye Caddesi üzerinde toplanan eczacılar, buradan ''Sağlık haktır satılamaz'', ''Muayene ücretinin hastanede işi ne?'', ''Grup susma haykır, yıkıma hayır'' yazan dövizlerle miting alanına kadar yürüdü.

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Semih Güngör burada yaptığı konuşmada, kendilerine yıllarca ''Sağlıkta Dönüşüm'' adında bir masal anlattıklarını, masala başlarken de eczanelerin sigortalı hastalara açıldığını ve kendilerine trilyonlarca kaynak aktarılacağının anlatıldığını iddia etti.

'ECZANELER YIKIMA SÜRÜKLENİYOR'

Hastalara ilaç kuyruğu beklemeden ilaçlarına sahip olacakları masalının anlatıldığını söyleyen Güngör şunları kaydetti: 

''Tam 6 yıl boyunca bu masalla mesleğimizi elimizden almak istediklerini dile getirdik. Tıpkı halkımızın ilaç hakkına sahip çıktığımız gibi. Eczanelerin yangın yeri olduğunu, giderek yıkıma sürüklendiğimizi belirttik. Adına 'İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu' dedikleri bir kurumla, eczacının ilaçla bağının koparılacağını söyledik.

'İLACA ULAŞMAK GİDEREK ZORLAŞTI'


"Hastalarımızın ilaca ulaşmasının giderek zorlaşacağını, artık parası olmayanın ilaç hakkından mahrum kalacağını vurguladık'' diye konuşan Güngör, eczacıların sektördeki şartlarının iyileşmesini talep ettiklerini söyledi. Miting, açıklamanın ardından verilen müzik dinletileri sonrası dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com