"Eczaneler ticarethane değildir"

"Eczaneler ticarethane değildir"
9 Bölge Eskişehir - Bilecik Eczacılar odası 24. genel kurulu başladı.

9 Bölge Eskişehir - Bilecik Eczacılar odası 24. genel kurulu başladı.
Taşbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleşen 9. Bölge Eskişehir-Bilecik Eczacılar Odası başkanlık seçiminekatılan AK Parti Milletvekili Ülker Can, eczanelerin ticarethane olmadığını söyledi.
Eczacılık mesleğini yapmaktan gurur duyduğunu belirten Can, şöyle konuştu: 'Gün geldi ilacımızı satamadık, gün geldi sattığımız ilacın parasını alamadık. Bugün de baktığımızda tamamen sorunsuz bir sistem olduğunu söyleyemeyiz. İktidar partisinin bir milletvekili olarak sorunların dile getirilip çözüm bulunulduğu yüce Meclis'te Eskişehirli eczacılarımızın da bir sesi olmaktan dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum. Sorunlarımızın bugüne kadar çözüm bulamamasının nedeni sağlıklı bir iletişim kurulamamış olmasıdır. Sorunlarımızın çözümüne ortak akıl ve ortak düşüncelerle yaklaşıp niyetlerimizi siyasete alet etmeden çözüm aradığımız sürece kazanan eczacılık mesleği olacaktır. Eczacılığın dünü ile bugününe baktığımızda daha güzel tablo olduğuna inanıyorum. Ay sonu geldiğinde SGK'dan alacağımız paraların günü ve saati bellidir. Bunlar gelişen bir istikrarın göstergesi olduğu gibi devlete olan güvenin de artığını hatırlatıyor bize.'
9. Bölge Eskişehir-Bilecik Eczacılar Odası başkanlık yarışı mevcut başkan Yücel Yenilmez ve Tülin Özdilek arasında gerçekleşecek. Toplam 504 üyenin oy kullanacağı seçimlerin sonucu yarın belli olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com