Edelman Krizi Koru'yu Yedi!..

Edelman Krizi Koru'yu Yedi!..
Yeni Şafak Gazetesi'nde 1 haftadır devam eden Fehmi Koru krizi bugün yeni bir boyut kazandı. 1 haftadır yazıları gazetede yer almayan Fehmi Koru'nun ismi de gazetenin künyesinden çıkarıldı...

Yeni Şafak yönetiminden alınan bilgiye göre; künyede yapılan bu değişikliğin ardından Fehmi Koru ile  Yeni Şafak'ın yolları tamamen ayrılırken, bu bilgiyi gazete yönetimi de doğrulandı.

İSMİ KÜNYEDEN ÇIKARILDI
 
Yazılarını gazeteye göndermeyen Fehmi Koru'nun hem kendi ismi ve Taha Kıvanç takma adıyla yazdığı 2 köşesi de 1 haftadır boş duruyordu. Gazetede bir haftadır devam eden bu gerginlik, Fehmi Koru'nun isminin künyeden çıkarılmasıyla yeni bir boyut kazandı.
 
Gazete yönetimi dün geç saatlerde aldığı ani bir kararla Fehmi Koru'nun ismini künyeden çıkardı. Fehmi Koru'nun yerine ise herhangi bir isim konulmadı.
 
YAZILARINA DEVAM EDECEK Mİ?
 
Fehmi Koru'nun isminin künyeden çıkarılmasının ardından, Koru'nun köşe yazılarına devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Gazete yönetiminden ise künye ve köşe yasıları konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.
 
KRİZİ EDELMAN ÇIKARMIŞTI

Yeni Şafak ile Fehmi Koru arasında yaşanan krizin temelinde Edelman'ın yattığı ileri sürülüyor.  Wikileaks belgelerinde yer alan ve Fehmi Koru ile ABD'nin eski  Ankara büyükelçisi Edelman arasında yapıldığı iddia edilen "yazar kellesi pazarlığını" medya yansımıştı. Olayın muhatabı olan Yeni Şafak yazarı Edelman, döneminde yaşananları doğrulamıştı. 

Bu gelişmelerin ardından Fehmi Koru'nun,  gazeteden kendise sahip çıkılmasını istediği ve gazete yönetiminden ses çıkmaması üzerine de yazılarını gazeteye göndermediği ileri sürülüyordu.

Bu gelişmelerin ardından Koru'nun isminin künyeden çıkarılmasıyla yeni bir boyut kazanmış oldu.
 
İŞTE GAZETENİN BUGÜNKÜ KÜNYESİ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com