Ediz'in otopsi raporu açıklandı

Ediz'in otopsi raporu açıklandı
Eskişehirspor Sportif Direktörü Zafer Tüzün, futbolcu Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölüm sebebinin aileye bağlı genetik kalp krizinden dolayı olduğunun belirlendiğini söyledi.

Eskişehirspor’da kısa bir süre önce vefat eden Ediz Bahtiyaroğlu’nun ölümüyle ilgili yapılan otopsi sonucu belirlendi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kulüp Sportif Direktörü Zafer Tüzün, Ediz’in ölümünden büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Ediz Bahtiyaroğlu’nun aramızdan ayrılması bizleri derinden üzmüştü. Eskişehirspor kulüp, camia ve yönetim kurulu olarak Ediz’e ve ailesine karşı yapmamız gereken sorumlulukları yerine getiriyoruz ve bu bilinçteyiz. Bilindiği gibi stadyumdaki bir tribüne ve alt yapı için yapılan bir tesisimize Ediz’in ismini verdik” dedi.

Ediz Bahtiyaroğlu’nun yapılan otopsi sonucuyla ilgili resmi bir belge gelmediğini ancak sonucun belli olduğunu ifade eden Tüzün, “Otopsi sonucunda resmi bir evrak gelmemesine rağmen dün akşam bilgilerini aldık. Tabi ki yaradılışından gelen bir vaka sonucu Ediz kalp krizi geçirerek aramızdan ayrıldı. Otopsi sonuçları da bunu raporlar şeklinde ortaya koydu. Raporlarda herhangi bir diğer etkenden etkilenmediği ortada yani ne kulüp ne de bir başka bir şey ölümüne sebep olmadı. Her zaman dile getirdiğimiz gibi o bizde hala yaşıyor, başka da bir şey söyleyemiyorum” diye konuştu.

Sonucun resmi olmamakla birlikte Cumhuriyet Savcısının kendilerine aktarıldığını ve resmi belgenin yarın ellerine geçeceğini de vurgulayan Tüzün, “Sonuç dün akşam belli oldu ancak resmi bir yazı henüz bize gelmedi. Yazılı bir kaynak olmamakla birlikte sayın savcı bey de dün bu konu hakkında bize bilgi verdi. Kulüp doktorumuz Mehmet Ali bey ve Sağlık Sorumlumuz Aytekin bey raporun doğal kalp krizi olarak belirlendiğini söyledi. Kalp krizinin nedeni ise aileden gelen genetik sorunlar sonucu oluşmuş olarak bildirildi” diye konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com