EDREMİT'TE BAŞKAN KILIÇ, HALKIN SORUNLARI HALKIN İÇİNDE ÇÖZÜYOR

EDREMİT'TE BAŞKAN KILIÇ, HALKIN SORUNLARI HALKIN İÇİNDE ÇÖZÜYOR
EDREMİT'TE BAŞKAN KILIÇ, HALKIN SORUNLARI HALKIN İÇİNDE ÇÖZÜYOR

BALIKESİR - Balıkesir'in Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, halkın sorunlarına mahalle toplantılarında çözüm buluyor.
Kılıç, Tuzcumurat, Camivasat Mahallesi toplantılarından sonra dün akşamda Soğanyemez Mahallesi ve Hamidiye Mahallesi'nde daire müdürleri ile katıldığı toplantıda bir yandan çalışmalarını anlatırken diğer yandan ise vatandaşlarının sorunlarını dinledi. Halkın isteklerinide anında müdürlere ileterek çözen, Kılıç'a çalışmalarından dolayı vatandaşlar sık sık teşekkür etmesi ise dikkat çekti.
Kendisini çiçekle karşılayan vatandaşa, belediye ile ilgili herhangi bir sorunu bulunup bulunmadığını soran Kılıç, muhtarların da katıldığı toplantıda, her iki mahallede yağmur suyu ve kanalizasyon çalışmalarını tamamlayarak, vatandaşların sıkıntıdan kurtarıldığını belirtti.
Gece gündüz demeden çalışmaya devma edeceklerini söyleyen Kılıç, ' Halıkımız bize 'Edremit'in çıkarlarınıda koruma için görev verdi. Edremit'e bağlı bir hava limanının isminde Edremit adının geçmesinden doğal ne olabilri. Bandırma Körfezi vardır, Erdek Körfezi vardır. Ancak Balıkesir Körfezi yoktur. Bu hata mahkeme kararıyla düzeltildi. Bu Edremit için manevi bir kazançtır'' dedi.
Jeotermal konusuna da değinen Başkan Kılıç, 1999-2004 döneminde Edremit
Belediyesi'nin kendi imkanlarıyla başlatılan çalışmaların daha sonraki dönemde yanlış kararlar sonucunda sıkıntıya düştüğü ve yüzde 75'inin 25 yıllığına satıldığını ifade etti. Kılıç, " Yanlış açılan kuyular ile debi düşmesi ve soğuma problemlerinin yaşanıyor. Jeotermaldeki yeni yönetim ile işbirliği içine girerek sorunların bu kış çözülmesi için çalışma yapacaklarını ifade etti. İleriki günlerde Jeotermal ile ısınmanın yanı sıra Japonya'da ki gibi jeotermal ile soğutma bile yapılabilir. Bu sonsuz bir kaynak, deniz seviyesinin altında olan kaynaklarımız bizlere hizmet vermeye devam edecek" diye konuştu.
Ağaçlandırma konusunda çok hassas olduğunu, göreve geldiği günden bu yana binlerce fidan dikildiğini vurgulayan Kılıç, ''Edremit'in daha yeşil ve sağlıklı olması için bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek'' şeklinde konuştu.
Vatandaşlara bisiklet kullanmaları çağrısında bulunan Kılıç, şunları söyledi.
''Şöyle bir belgesellere bakın, gelişmekte olan ya da gelişmemiş ülkeleri bir aklınıza getirin, motosiklet yoğunluğu vardır. Ama bir de aklınıza Hollanda gibi gelişmiş bir ülke getirin, yüzlerce binlerce kişi, bisiklet kullanıyor, ekonomik güçleri daha fazla olmasına rağmen. Bisiklet kullanımı için Edremit çok uygun bir kent. Hem daha sağlıklı hem daha güvenli ve huzurlu. Edremitlileri şehir için ulaşımda bisiklet kullanmaya davet ediyorum.''
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com