Efkan Ala’dan dikkat çeken ziyaret!

Efkan Ala’dan dikkat çeken ziyaret!
İçişleri Bakanı Ala, Erdoğan'ın protestolarla karşılandığı İzmir'e flaş bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Tayyip Erdoğan dün yerel seçim sürecinin en zor mitinglerinden birini İzmir’de gerçekleştirdi. Bir gün öncesinde İzmirliler Erdoğan’ı protesto için Gündoğdu Meydanı’na “Katil geliyor’ yazısı yazarken, pazar günü iki kadın da Erdoğan’a kol hareketinde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı.

İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN FLAŞ ZİYARET

İçişleri Bakana Efkan Ala, Başbakan Erdoğan’ın protesto edilmesinin ve miting sırasında el-kol hareketi yaparak kendisine hakaret edildiğini söylemesinin ardından, iki kadının gözaltına alındığı kente kritik bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Ala bugün saat 17.00′de kente giderek bazı temaslarda bulunacak. Ala ilk olarak İzmir Valiliği’ni ziyaret ederek, burada yetkililerle biraraya gelecek. Ala daha sonra AKP İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek partililerle biraraya gelecek. Ala daha sonra Balçova’da bir otelde düzenlenen etkinliğe katılacak.

Ala’nın bu ziyaretinin, Erdoğan’ın kendisine hakaret edildiği yönündeki sözlerinin hemen ardından gerçekleşiyor olması dikkati çekti.

ERDOĞAN’DAN KADINLARA SERT TEPKİ

Erdoğan, İzmir mitinginde yaptığı konuşmada, miting alanına gelirken balkondan bir kadının kendisine el-kol hareketi yaptığını ifade ederek, şunları söylemişti:

“Şimdi gelirken bir bayan balkonda yanında herhalde kocasıydı. Oradan eliyle öyle çirkin bir hareket yapıyor ki işte CHP bu. Yani ülkenin başbakanı oradan geçiyor sen elinle kolunla o hareketi yapıyorsun. Ya sen bir bayansın, bir kadınsın. Bu ülkenin başbakanı buradan geçerken o kol hareketini nasıl yaparsın? İşte CHP zihniyeti budur. Yani bunu bir erkek yapsa aklım erer de bir bayanın bunu yapmasını ben anlayamıyorum. İşte 30 Mart bunun için çok önemli” demişti.

İKİ KADINA GÖZALTI

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından İzmir’de F.A. ve K.B. isimli kadınlar gözaltına alınarak emniyete götürülmüşlerdi. İki kadın hakkında devlet büyüklerine hakaret suçundan işlem yapılmasının ardından, kadınlar serbest bırakılmıştı.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com