Efsane İsimlerden İtiraflar

Efsane İsimlerden İtiraflar
Rıdvan Dilmen ve Sergen Yalçın ile Ankara'ya giden Hasan Şaş, “Bizler Mesut Özil'den yeteneksiz değiliz. O bugün Real Madrid'de oynuyor. Ama Türkiye'de olsa 'koşmuyor' diye topa tutarlar” dedi.

MECLİS Spor Sorunlarını Araştırma Komisyonu'na gelen eski milli futbolcular Rıdvan Dilmen, Sergen Yalçın ve Hasan Şaş, geçmişe dönük hesaplaşmalarla milletvekillerine adeta içlerini döktüler. Kulüp başkanlarını ise yerden yere vurdular. Türk futbolunun yıldızları, kulüp hesaplarının ciddi denetime alınmasını ve başkanların örtülü ödeneklerinin açılmasını istediler. Komisyonda milletvekilleriyle renkli bir üslupta dertleşen eski futbolculardan Hasan Şaş, “Bizler Mesut Özil'den yeteneksiz değiliz. O bugün Real Madrid'de oynuyor. O kadar güzel eğitim almış, o kadar güzel bir kültürle yetişmiş ki futboluna da yansıyor. Ama bugün Mesut Özil Türkiye'de olsa 'koşmuyor' diye topa tutarlar” sözleri ile ilginç bir tespitte bulundu.

Sohbet sırasında kendi hırçın kişiliği ile ilgili bir itirafa da imza atan milli oyuncu, “Sahada en çok itiraz eden futbolculardan biri bendim. Saha içinde yoruluyorsunuz, beyne oksijen gitmiyor. Eve gittiğimde 'bunu nasıl yapmışım' diyordum. Fotoğraf çektirmeye gelenler benden korkuyorlardı. Gülünce de 'Aaa, sen gülüyormuşsun' diyorlardı” diye konuştu.

Futbolu bırakınca aklım başıma geldi

TÜRK futbolunun efsanelerinden Rıdvan Dilmen, bugünlerde özel hayatı ile tartışılan Arda Turan'a değinerek, “Türkiye'de sporun en büyük problemi; temel eğitim göremiyoruz. Ben futbol oynamayı annemin karnında öğrendim. Futbol hayatım bitti, doğruları yeni görüyorum, eğitimle görüyorum. Uçakta gelirken Hasan '25 yaşında olayım da 25 milyon dolar borcum olsun' dedi. Ben de çok böyle dedim. Oyuncuyken bugünleri göremiyorsunuz. Arda'yı bekleyen tehlike de budur” diye konuştu.

Türkiye'de de İngiltere'deki gibi statlara karakol açılmasını savunan Dilmen, “Kulüplerde bir tembellik var, yaratıcılık ve yatırım yok. Altyapılara eğilmiyorlar. Başarısızlığa tazminat veren tek ülke biziz. Kocaelispor'da federasyon noter yazısıyla parayı kulüp başkanının hesabına gönderdi. Bugün Bursaspor'daki sorun da budur. İbrahim Yazıcı'nın şahsi hesabına para gönderiyor federasyon. Peki mağdurların suçu ne olacak?” diye sordu.

Biz kaşar ekmek yiyerek büyüdük

TÜRKİYE'de dört büyüklerin de formasını giyen Sergen Yalçın, “Biz A Takımı'na çıkana kadar kaşar ekmekle büyüdük. Tesis, eğitim yoktu, kendi kabiliyetimizle yetiştik. Şu kafamla 19 yaşında olsam, 150 milyon Euro borcum olsa fark etmez” dedi. Türk futbolunun sorunlarına değinen unutulmaz solak, “Yabancılar artık Türkiye'yi Katar, Dubai gibi görüyor. 'Burada para var, birkaç milyon dolar alıp dönerim' diyorlar. Bu gelecekte, Türk futbolunu etkileyecek en büyük tehlikedir. Kulüplerin içinde futbolu bilen insan yok. Bunun en büyük zararını da milli takım çekiyor. Ben Galatasaray'da oynayalı 7-8 sene oldu, daha peşinatımı alamadım. Çünkü sözleşmeye yazmadılar. Gelen başkan 'Yazmıyor, eski başkandan al' dedi. Kulüp yöneticileri yüzde 100 araştırılmalı. Para nereden gelmiş, nereye gitmiş, nereye ödenmiş?” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com