EGAFED Didim'de toplandı

EGAFED Didim'de toplandı
Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Federasyonu (EGAFED) 69. yönetim kurulu toplantısı Didim Genç İşadamları Derneği (DİGİAD) ev sahipliğinde Didim'de gerçekleştirildi.

Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Federasyonu (EGAFED) 69. yönetim kurulu toplantısı Didim Genç İşadamları Derneği (DİGİAD) ev sahipliğinde Didim'de gerçekleştirildi.
Öğlen saatlerinde Garden Of Sun Otelde gerçekleşen toplantıya Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Federasyonu Başkanı Efkan Ceylan, Didim Genç İşadamları Derneği Başkanı Erkan Börekçi ile Aydın, Söke, Kuşadası, Denizli, Kütahya, Simav, Uşak, Isparta, Şarkikaraağaç, Senirkent ve Antalya Genç İşadamları yöneticileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan DİGİAD Başkanı Erkan Börekçi ülke gündeminde her gün yeni polemiklerin yaşandığını suni gündemlerin oluşturulduğunu söylerken “Dünyada eşi benzeri olmayan vatanımızda daha demokratik bir yapıda huzur ve refah içinde yaşamak en büyük arzumuzdur. Hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle adaletin her kesime eşit şekilde tecelli ettiği insan hak ve hürriyetlerinin ön planda tutulduğu ekonomik anlamda daha ileriye giden bir ülke her birimizin özlemidir. Genç işadamları olarak bizler sadece sermaye sahibi değiliz. Bizler aynı zamanda ülkemizin geleceğine yön verecek gençleri ortaya çıkarmaya çabalayan onlara destek olan ve onları toplumun geleceğine yön vermesi için eğiten kişileriz. Bizler, güzel ülkemizin aydınlık geleceğinin mimarları genç işadamlarıyız” dedi.
Konuşmasında Didim'e de değinen Börekçi ülke gündeminde yaşanan siyasi çekişmelerin Didim'de yaşandığını kaydederken “Didimliler olarak, bir araya gelip ortak hareket etmezsek birileri gelecek ve bizim yerimize bu şehrin kaderini tayin etmeye çalışacak. Bizler, özellikle sivil toplum örgütleri olarak bu gidişe bir dur demeli ve tüm Didimlilerin ortak paydada buluşturmalıyız. Bu payda da Didimli olmaktır. Hepimizin amacı Didim'i yaşanılır ve aranılır bir turizm kenti yapmaktır. Bizler Didimli genç işadamları olarak, yerel yönetimle birlikte kentimizin bu hızlı değişime ayak uydurmasını sağlamak için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.
“DİDİM KAZANSIN, TÜRKİYE KAZANSIN.”
Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Federasyonu Başkanı Efkan Ceylan ise konuşmasının başını Didim' e ayırırken Didim'in göç alan ve sorunlarıyla büyüyen bir kent olduğunu söylerken Çözüm noktasında birçok kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütlerin yer alması gerektiğini belirtti. Genç İşadamlarına da görevler düştüğünü belirten Ceylan “Sorunların çözümünde genç işadamları kamuoyuna öncülük etmesi gerekmektedir. Didim'deki sorunların çözümünde yegane bakış açımız “Didim kazansın, Türkiye kazansın.” bakışı olmalıdır. Biz çözüm noktasında elimizde ne geliyorsa yapacağız. Sizlerin her zaman yanınızdayız; arkanızdayız.”dedi.
EGAFED Başkanı Ceylan konuşmasında ülke genelindeki sorunları çözümü için sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunurken “Bütün çağrıda sivil toplum kuruluşlarına çağrım şu; Ekonomi, hukuk ve demokrasi alanlarında Türkiye'nin ileriye gitmesi için çok daha fazla ve çok daha samimi bir biçimde gayrete gösterelim. Gündelik sorunlara takılıp kalmayalım. Geleceği gören geleceği planlayan, bakış açısıyla hareket edelim. Bu konuda sivil toplumun siyaset kurumuna ciddi sorumluluklar düşmektedir. Türkiye'yi geren kampları ayıran enerjimizi tüketen sonu gelmez tartışmalara hapsolmuş bir politik atmosfer hiç kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Toplumsal ve ekonomik sorunların çözümünde uzlaşma şarttır. Bütün problemlerden ortak akıl sayesinde kurtulabiliriz.”dedi.
Toplantının sonunda EGAFED Başkanı Efkan Ceylan, DİGİAD Başkanı Börekçi'ye plaket vererek çalışmalarında başarılar diledi. Toplantının geriye kalan kısmı basına kapalı sürdürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com