EGAFED'e Sekiz Kütahyalı Seçildi

EGAFED'e Sekiz Kütahyalı Seçildi
EGAFED'in olağan genel kurulunda yönetim ve diğer kurullara toplam 8 üye ile girmeyi başaran KÜGİAD, ticari koordinasyon buluşması çerçevesinde açılan sergide de Kütahya'nın tanıtımına önemli katkılar sağladığı belirtilerek ayrıca birlik ve be

EGAFED'in olağan genel kurulunda yönetim ve diğer kurullara toplam 8 üye ile girmeyi başaran KÜGİAD, ticari koordinasyon buluşması çerçevesinde açılan sergide de Kütahya'nın tanıtımına önemli katkılar sağladığı belirtilerek ayrıca birlik ve beraberlikleri ile örnek olan KÜGİAD aracılığıyla Kütahya'nın Kuşadası'ndaki organizasyonda iyi tanıtıldığı da vurgulandı.Ege-Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu'nun (EGAFED) 4.olağan genel kurul toplantısı 9 Ocak Cumartesi günü Kuşadası Adakule Hotel'de gerçekleştirildiği açıklanarak kurula, Aydın Valisi H.Avni Coş, Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, TÜGİK Başkanı Hazim Sesli, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ile birlikte çok sayıda protokol mensubunun ve işadamının katıldığı genel kurulda açılışı Başkan Efkan Ceylan'nın yaptığı ifade edildi. Genel kurulda bir konuşma yapan Başkan Efkan Ceylan:”İşadamları olarak yaşadığımız krizler bizlere, attığımız her adımı bir kez değil birkaç kez sorgulamayı, tabiri caizse kırk ölçüp bir biçmenin gerekliliğini öğretmiştir. 2001 krizi ile birlikte artık ülkemizde paradan para kazanma devri ortadan kalktığı bir gerçektir. Sanayi kuruluşlarının bilançolarındaki faaliyet dışı karların eskisi gibi olmadığı bu gerçeği teyit etmektedir. Son dönemlerde ülkemizde meydana gelen sosyal ve siyasi problemlerin altında yatan en önemli nedenlerden birinin gelir dağılımdaki eşitsizlik ve işsizlik sorunu olduğu herkes tarafından malumdur. Bu yüzden istihdamı artıcı politikaların gerekliliğine inanıyoruz ve bu politikaların zaman geçirilmeden uygulanmasından yanayız. Biz genç işadamları olarak yaşadığımız ülkede her şeyin belirleyicisi olan ekonomik alt yapıya; yatırımlarımızla ve yarattığımız istihdamlarla katkı sunmaya çalışmaktayız. Çünkü biliyoruz ki ekonomisi güçlü olan ülkeler her açıdan güçlü olur.”dedi.
EGAFED Genel Kurulu öncesinde açılan sergide diğer il ve ilçelerinde yaptığı gibi Kütahya'nın KÜGİAD vasıtasıyla tarihi-turistik ve üretim safhasındaki bölümleri ile diğer dernek üyesi işadamlarına tanıtıldığı belirtildi.
Efkan Ceylan'ın yeniden seçildiği EGAFED'de yönetim kurulu üyeliklerine ise;Cenk Atay, A.Volkan Turgut, Christophe Vanderbauwhede, İlker Başkaya, Fırat Armağan, Yunus Karabulut, Ömer Öcal, Tufan Asrav, S.Deniz Günal, Ahmet Yarar, Erkan Börekçi, Hasan Cankıymaz, Fatih Uysal, Alper Irmak, Mehmet Yirmibeş, Mustafa Aktaş, Abdullah Acar, Gökhan Manisalı, Hakan Gülel, Yusuf Çelik, Dinç Dişçigil, Fahri Alem Günaydın, H.Mithat Delen, Mustafa Yalçın, Metin Dokur, Nihat Hünka oy birliği ile seçildikleri bildirildi.
EGAFED'de önemli bir yere sahip olan Kütahya Genç işadamları Derneği de Başkanı A.Volkan Turgut, H.Mithat Delen ve Mustafa Aktaş ile yönetimde temsil edildiği ifade edilerek, KÜGİAD'ı temsilen yönetim kurulu asil üyeliklerine seçilen A.Volkan Turgut, H.Mithat Delen ve Mustafa Aktaş'ın görev dağılımı sonrası önemli görevlere gelmesine kesin gözüyle bakıldığı açıklanarak , Kütahya Genç İş Adamları Derneği'nin (KÜGİAD) böylelikle EGAFED yönetiminde ve kurullarında toplam 8 üyesi ile temsil edilmiş olduğu da vurgulandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com