"Ege Bölgesi'ndeki en iyi il olmalı"

"Ege Bölgesi'ndeki en iyi il olmalı"
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya'da eğitim öğretimin en üst düzeye çıkartılması için merkez ve merkez köylerde bulunan Okul Müdürleri ile bir araya geldi.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya'da eğitim öğretimin en üst düzeye çıkartılması için merkez ve merkez köylerde bulunan Okul Müdürleri ile bir araya geldi.
Her yıl sık sık okul Müdürleri ile bir araya gelen Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe Belediye Kültür Sarayında Kütahya merkez ve merkez köylerde bulunan Okul Müdürleri ile bir araya gelerek 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Değerlendirme toplantısı yaptı. Kütahya'nın Ege Bölgesinde en iyi il olması gerektiğini düşündüğünü ifade eden ve Kütahya'nın Anadolu Beylerbeyliğinin merkezliğini, şehzadelerin sancak beyliğini yaptığı bir il olduğunu bu bakımdan da bütün sınavlarda Kütahya'nın birinci olması gerektiğini düşündüğünü açıklayan Vali Kocatepe; “Sizin bulunduğunuz konumun önemini sizlere tekrar vurgulamak için geldim. Ben nasıl ilin sorumluluğunu taşıyorsam sizlerde okullarınızın ve her öğrencinizin sorumluluğunu taşıyorsunuz” dedi.
Tabi bunu yapacak ve başarılı olacakta sizlersiniz diyen Vali Kocatepe; “Lütfen otararak değil dolaşarak, gezerek, sınıflara girerek, öğretmenleri denetleyerek idarecilik yapın. Bizler bugüne kadar İlimizin eğitim öğretimini daha ileriye götürmek gençlerimizi daha iyi yetiştirmek amacıyla neler yapabiliriz bunun arayışı içinde olduk. Geçtiğimiz yıllarda hedefler gösterdik ve bu gayret, azimle öğretmenlerimiz çaba gösterdi. Okul Yöneticilerimizin eğitim öğretimdeki sorumluluğu çok önemli. Eğitim öğretim okullarda yapılıyor bunun temelini öğretmenleriz üstlenmiş görünüyorsa da bence asıl sorumluluk onları motive edecek, yönlendirecek okul müdürlerimizde. Okul Müdürlerimizin sorumluluğu fiziki mekanların korunması, iyileştirilmesi olarak algılanmaması gerektiğini, öğretmenlerimizin çabaları konusunda onları motive etmede özellikle öğretmenlerimizin velilerimizle, öğrencilerimizle bütünleşmesi gerektiğini daha öncede izah etmiştim” dedi.
Biz idareciler olarak Milli Eğitim camiası olarak eksiklerimizi, noksanlarımızı aramaya ve varsa bunları tamamlamaya devam edeceğiz diyen Vali Kocatepe; “Okul Müdürlerimizin masasını bekleyen veya okulun en geniş mekanını işgal eden, okulun fiziki mekanlarla ilgilenen kişi olmadığını ifade etmiştim. Yine bunu yineliyorum. Okul Müdürlerimiz, idarecilerimiz sabah gelirken okulların iata duvarlarının kenarındaki temizlikten başlayarak okullarını inceleyerek odalarına geçmelerini istiyorum. Okullarda okul yönetim bilincini geliştirmek için bir yönetim oluşturalım. Okul müdürlerimizin ve idarecilerimizin öğretmenlerle belirli periyotlarda toplantılar yapıp, değerlendirme almaları gerekiyor. Çünkü öğrenciye verilecek bilgide geçen 1 saniyenin geriye dönüşü yok.” dedi.
Okuldaki çalışmalarla ilgili olarak öğretmenlerinde sorumlu olduğu bilincinin onlara kabul ettirilmesi gerektiğini, eğitim öğretimde okul olarak neredeyiz ve neler bekliyoruz, velilerden neler bekliyoruz, öğretmen veli ilişkilerini artırarak en iyiyi bulmaya ve yapmaya çalışalım diyen Vali Kocatepe; “Velilerle sık sık toplantılar yaparak çocuğunun durumunu aktararak onlarında desteğini alalım. Bilinçsiz aile ortamında yetişen çocuğun başarılı olması mümkün değil. Okul aile bütünleşmesini sağlamalıyız” dedi.
Geçen yıllarda olduğu gibi maddi durumları yetersiz olan çocukların kendilerine bildirilmesini isteyen Vali Şükrü Kocatepe; “Maddi durumları yetersiz olan çocukları bize bildirin. Bu konuda da devlet imkanları ve hayırsever imkanlarla destek olmaya hazırız” dedi.
2009-2010 eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu, başarılı olmasını dileyen Vali Kocatepe, diyaloga her zaman açık olduğunu söyledi.
Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile ilimiz merkez ve merkez köylerde bulunan tüm okul idarecileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com