EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ 9 BİN KİŞİYE DEVLET YARDIMLARI EĞİTİMİ VERDİ

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ 9 BİN KİŞİYE DEVLET YARDIMLARI EĞİTİMİ VERDİ
EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ 9 BİN KİŞİYE DEVLET YARDIMLARI EĞİTİMİ VERDİ

İhracatçı firmaların devlet yardımlarından daha çok ve hızlı bir şekilde faydalanmalarını sağlamak ve uygulamada karşılaştıkları sorunları çözmek amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülen, Mikro Eğitim Projesi kapsamında Devlet Yardımları Eğitim programı düzenlendi ve 9 bin kişiye devlet yardımlarından yararlanmanın püf noktaları anlatıldı. ANKARA(ANKA)-İhracatçı firmaların devlet yardımlarından daha çok ve hızlı bir şekilde faydalanmalarını sağlamak ve uygulamada karşılaştıkları sorunları çözmek amacıyla Ege İhracatçı Birlikleri tarafından yürütülen, Mikro Eğitim Projesi kapsamında Devlet Yardımları Eğitim programı düzenlendi ve 9 bin kişiye devlet yardımlarından yararlanmanın püf noktaları anlatıldı. Programa Ege Bölgesi'ndeki ticaret odaları, sanayi odaları, ticaret borsaları, üniversiteler, işadamları dernekleri, ihracatçı firmalar katıldı.
Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, eğitim olanaklarının ihracatçıya doğrudan yansıtılması ve firmalara devlet teşviklerinden nasıl faydalanılacağını gösterebilmek ve öğretebilmek amacını taşıdıklarını belirtirken, 9 bin kişiye hizmet götürüldüğünü ve eğitime katılanların çok memnun kaldıklarını ifade etti.
Türkmenoğlu, Mikro Eğitim Proje'sinin Türkiye'de bir ilk olduğunu, destek sürecini hızlandırarak firmaların hak ettiği desteğe bir an önce ulaşmasını hedeflediklerini ve Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmasında devlet teşviklerinin itici rol üstleneceğini sözlerine ekledi.(ANKA)
(ZB/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com