Ege Sahillerimizi Yunan İşgal Ediyor!

Ege Sahillerimizi Yunan İşgal Ediyor!
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Ege sahillerindeki Türk topraklarının Yunanlılar tarafından işgal edildiğini öne sürdü...

Zeybek, yazılı açıklamasında, Türkiye'ye ait Ege Denizi'ndeki Bulamaç ve Eşek adalarına Yunan Bayrağı çekildiğini, kilise ve askeri tesis yapıldığını savundu.

Bugün Türkiye'nin 19 Mayıs 1919 şartlarında olduğunu iddia eden Zeybek, ''Ege sahillerimizde topraklarımız Yunanlılar tarafından işgal ediliyor'' ifadelerini kullandı.

Didim açıklarındaki Bulamaç adasının Büyük Ada büyüklüğünde, Eşek Adası'nın ise Bulamaç Adası'nın üç katı büyüklüğünde olduğunu vurgulayan Zeybek, şunları kaydetti:

''Bu adalar bizim adamız. Didim'e 6-8 mil uzaklıkta, yani bizim kara sularımız içerisindeki adalarımız. 2004'e kadar da Yunanlılar 'bu adalar bizimdir' diyerek herhangi bir iddiada ve insan yerleştirme girişiminde bulunmadılar.

Adaların işgalini fark etmekle yükümlü olan insanlar var. Sahil güvenliğimiz, kıyı emniyetimiz, askeri birliklerimiz, o bölgede görev yapan valilerimiz, kaymakamlarımız, mutlaka bunu fark ettiler. Bunun fark edilmemesi mümkün değil.''

-''SIFIR SORUN DİYE BİR MASAL ORTAYA ATILDI''-

Zeybek, açıklamasında, ''Adalarımız işgal altında ama 'sıfır sorun' diye bir masal ortaya atıldı. Siz komşularımıza, 'sıfır sorun' derseniz, kollarınızı açıp 'gelin, ne istiyorsanız alın' anlamına gelir. Bu da neticesini verdi ve Yunanlılar bizim iki adamızı almış durumdalar'' görüşünü savundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com