Ege tarım sera ve hayvancılık fuarı kapılarını açtı

Ege tarım sera ve hayvancılık fuarı kapılarını açtı
Bu yıl 8.'si düzenlenen Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, EGS Fuar Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.

Bu yıl 8.'si düzenlenen Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, EGS Fuar Merkezinde düzenlenen törenle açıldı.
EGS Kongre Merkezi'nde düzenlenen açılış törenine Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, Belediye Başkan Vekili Sezai Günalp, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yusuf Gülsever, ORION Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ve çok sayıda davetli katıldı. Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, fuarın açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, tarım alanında önemli ilerlemelerin yaşandığını, hayvancılıkta da Denizli'nin bölgesel bir güç haline geldiğini söyledi. Denizli'de tarım alanında 70'e yakın ülkeye ihracat yapıldığını sözlerine ekleyen Ertekin, fuarın başarılı geçmesini temenni etti. Daha sonra ORİON Fuarcılık tarafından engelli vatandaşlara ulaştırılması için 4 adet akülü sandalye Belediye Başkan Vekili Sezai Günalp'e teslim edildi.
Konuşmaların ardından fuarın açılışı Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler stantları gezerek sergilenen ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldılar.
Denizli'nin yanı sıra Aydın, Manisa, Afyonkarahisar, Uşak ve Muğla'dan da çok sayıda ziyaretçinin ilk günde ziyaret ettiği fuarda 247 stant açılırken, üreticiler tarım ürünlerinden ekipmanlara kadar bir çok ürünü sergiledi. Bazı ilçelerin ziraat odaları da açtıkları stantlarla yörelerinde yetişen tarım ürünlerini sergileme imkanı bulurken, 26 Şubata kadar açık kalacak fuarı yaklaşık 120 bin kişinin ziyaret etmesinin beklendiği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com