Ege'de gri bölge yok

Ege'de gri bölge yok
Yunanistan Dışişleri Bakanı Avramopulos, Ege'de hiçbir gri bölge kabul etmediklerini belirterek, "Bize göre gri bölge yok, bu konular kesinlikle açıktır" dedi.
Türk-Yunan ilişkilerine ilişkin bir değerlendirme yapan Yunanistan Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopulos, istikşafi görüşmelerin devam ettiğini,Yunan dış politikasının net olduğunu ve yakın zamanda sonuca ulaşılabileceğine inanmak istediğini ifade etti.
 
Avramopulos Yunanistan'daki görüşmelerin ve daha sonra Türkiye'de yapılacak olan ortak bakanlar kurulu toplantısının (Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi) olumlu bir havada geçmesini umduğunu belirtti.
 
Son zamanlarda Türkiye'nin resmi pozisyonunu temsil etmeyen bir Türk milletvekilinin söylediklerinden rahatsızlık duyduklarını söyleyen Avramopulos, bu açıklamalardan Ege'deki egemenliklerine tereddütle bakıldığının anlaşıldığını ifade etti. 
 
Bu tür söylemlerin daha çok iç politikada kullanıldığını belirten Avramopoulos, önemli olanın resmi Türk dış politikası ile mutabık olmak olduğunu ve bu konuda bir yanlış anlamanın olmadığını vurguladı.
 
Yunanistan'ın Ege'de hiçbir gri bölge tanımadığını belirten Avramopulos, "Bize göre gri bölge yok. Bu konular kesinlikle açıktır. Tartışmaya ve yanlış yorumlamaya açık değillerdir. Buna her açıdan açıklık getiriyoruz" diye konuştu. (EAK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com