Egeliler, Ankara'ya Çıkarma Yaptı

Egeliler, Ankara'ya Çıkarma Yaptı
EGEM Platformu, 'Ege İlleri 4. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri' Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.

EGEM Platformu, 'Ege İlleri 4. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri' Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı.
Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak illerinin, Ankara'da faaliyet gösteren dernek ve vakıfların bir araya gelerek oluşturdukları EGEM Platformu, 'Ege İlleri 4. Tanıtım Sergisi ve Etkinlikleri' Atatürk Kültür Merkezi'nde başladı. 18 Nisan'a kadar sürecek olan etkinliklerde, Ege yöresine ait tüm ürünler fuarda boy gösteriyor.
Ege Bölgesi'nin tarım, turizm, sanayi ve ticaret potansiyeli ile tarih, kültür, doğal Kaynaklar, el sanatları yönünden zenginliğinin tanıtılacağı etkinliklerin açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Ege yöresine ait birçok katma değerin gelecek kuşaklara aktarılmasının tüm Egeliler'in görevi olduğunu belirtti. Tanrıverdi, bu tür etkinliklerin birlik, beraberlik ve dayanışmanın en iyi fotoğraflarından biri olduğunu söyledi.
Tanrıverdi, 12 Haziran'daki genel seçimlere de değinerek, söz ve kararın milletin tercihi olduğunu, sandıktan çıkacak sonucun olgunlukla karşılanması gerektiğini söyledi. Ankara'daki Ege yöresini temsil eden tek belediye başkanı olarak kürsüye çıkan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Ankara'nın illerin tanıtım panayırına döndüğünü ifade etti. Yaşar, Ege yöresinin tanıtımında önemli isimleri görememenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Konuşmaların ardından, protokol üyeleri, tanıtım sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Serginin açılışına Ege illerinin vali, belediye başkanı, iş adamlarının yanı sıra, eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve çok sayıda davetli katıldı.
Programdan önce de Manisa Şehzadeler Mehter Ekibi ve Zeybekler de açılışa katılanlara gösteri sundu. Etkinlik boyunca, zeybek ekibi gösterileri, mesir macunu saçım töreni, yaren ekibi gösterisi, mehter takımı gösterisi, Türk Sanat Müziği, bölgesel yemekler, defile sergilenecek ve keşkek ikramı yapılacak. Etkinliğin son gününde ise Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından 'en yüksek katılımlı Harmandalı zeybeği gösterisi' ile Guinnes rekoru denemesi yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com