Egemen Bağış dekolte krizini yorumladı: Şık olmadı!

Egemen Bağış dekolte krizini yorumladı: Şık olmadı!
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, katıldığı bir televizyon programında, geçtiğimiz hafta gündemi çalkalayan Gözde Kansu olayıyla ilgili açıklamada bulundu.
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik'in Veliaht programı sunucusu Gözde Kansu ile ilgili sözlerine Hükümet kanadından ilk tepki Egemen Bağış'tan geldi. Bağış, Dekote krizine dair; "Gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz." açıklamasında bulundu.
 
'ŞIK OLMADI DİYEBİLİRİZ'
 
Bağış, katıldığı televizyon programında, Hüseyin Çelik'in kıyafetini eleştirmesi nedeniyle Gözde Kansu'nun işine son verildiği yönündeki haberlerin sorulması üzerine de şunları söyledi: 
 
"Sayın genel başkan yardımcımızın şahsi düşüncesini paylaşması belki zamanlama olarak yanlış oldu. Çünkü kanalın aldığı kararın onun sözüyle alınmış gibi bir intiba çıktı ki kanal açıklamalar yaptı. Bu kendi performansıyla ilgili bir şey. Ama şöyle bir dönüp baktığımızda gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz. Çünkü Türkiye'nin imajı, ben devamlı onu denetlemek ve gözetlemek durumundayım, Amerika'da Avrupa'da birçok yerde bu konu haber oldu ve Türkiye'de sanki bir yasakçı zihniyet varmış gibi. Ama başbakanın yaptığı açıklama bu kadar haber olmadı. Asıl altını çizmemiz gereken, Türkiye'de kimsenin yaşam tarzına, kılığına kıyafetine, yediğine içtiğine, okuduğu kitaba, kiminle dostluk yapacağına karışılmayacak. Bu yasayla güvence altına alınıyor. Diğeri bir yorumdur ama yaşam tarzına karışmayı suç kabul eden bir kanun geliyor."

(DSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com