Egemen Bağış'ın bir yalanı daha patladı!

Egemen Bağış'ın bir yalanı daha patladı!
Egemen Bağış'ın twitter hasabından paylaştığı fotoğrafın orjinal hali ortaya çıktı

AB Bakanı Egemen Bağış'ın twitter hasabından "Ak Parti iktidarı kıtaları buluşturan MARMARAY'ı yaptı ama milletimiz CHP'nin Tüp Geçitlerini unutmadı" yazarak paylaştığı fotoğrafın orjinali ortaya çıktı. Fotoğraftaki o kuyruğun sebebide AKP'eymiş.

Tweetteki bir diğer yalan ise Marmaray'ın AKP projesi olmadığı. Marmaray bir AKP projesi değildir. AKP döneminde biten bir projedir.

Kuyruk ise ardı ardına yaşanan iki deprem sonrasında neredeyse bir başına kalan Van Erciş'li depremzedelerin oluşturduğu kuyruk. Kurtarma çalışmalarının geç başlaması, yardımların zamanında ulaşmamasıyla o dönem sık sık tartışılan protesto edilen AKP hükümeti bu kuyrukların da müsebbiydi. -30 dereceyi geçen soğuklukta, naylon çadırlarda kışı geçirmeye mahkum edilen vatandaşlar dağıtılan katalitik sobaları için tüp kuyruğuna giriyordu. Erçiş Stadyumu'nda kurulan çadır kentte kalan depremzedelerin oluşturduğu bu kuyruk CHP'nin değil aksine AKP'nin eseri. Üstelik çekilmesinin üzerinden sadece 2 yıl geçmiş!

Van depreminin üzerinden geçen zamana rağmen gündemden düşmemişti. Dağıtılan naylon çadırlarda ısınmaya çalışan çoğu çocuk 15'e yakın insan yaşamını yitirdi, 150'ye yakın çadır da yandı.

AKP Van Depreminin ardından depremzedelerin 1 yıl içinde konutlara yerleştirileceğini de öne sürmüştü. Ancak hala konteynırlarda yaşamaya mahkum edilen depremzedeler var. Üstelik onlar o konteynırlardan da sürülmek isteniyor. Kalacak yeri olmayan depremzedeler uzun süredir açlık grevinde. Ancak Egemen Bağış da dahil olmak üzere hiçbir AKP'linin gündeminde değil!

İşte Bağış'ın tweeti ve gerçek kuyruklar:Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com