Egemen, Selçuk ve Burak yorumu!

Egemen, Selçuk ve Burak yorumu!
Sadri Şener, çok çarpıcı açıklamalar yaptı...

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener Lig TV'nin konuğu oldu. Futbol Gündemi'nde Melih Şendil'in sorularını yanıtlayan Şener, bordo mavililerin Avrupa yolculuğundan transfer dedikodularına, Avni Aker Stadı'ndaki gelişmelerden ligdeki yarışa dek her konuda görüşlerini açıkladı....

Beşiktaş maçıyla ilgili olarak hakem Fırat Aydınus'u eleştiren Şener, "Fırat Hoca son golü verse ya da Hilbert'e 2. sarı kartı gösterse kimse birşey diyemezdi. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu Trabzon bölgesi hakemi Abdullah Yılmaz'ı çıkıp televizyonda eleştirdi, bunu da eleştirmesini bekliyoruz. Ya da çıkıp desin ki doğru yaptı" diye konuştu.
 
Quaresma ve Egemen'e de eleştirilerde bulunan Şener, "Quaresma o hareketi benim gençlik yıllarımdaki Trabzonspor seyircisine yapsaydı saha kapanırdı. Bu hareketi eskiden yapsaydı kale arkası tribün komple sahadaydı." diye konuştu.
 
Şener, Beşiktaş'a giden Egemen ve Galatasaray'a giden Selçuk İnan için ise "Kimseye düşmanlık beslemedim. Egemen'e kırgınım, Selçuk'a olan kırgınlığım daha fazla. (İmalı bir şekilde) 60 yılda profesyonelliği öğrenemedim" diye konuştu.
 
Şike soruşturması konusunda herkesin adalete güvenmesi gerektiğini ve yorum yapmaması gerektiğini belirten Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Kadıköy'de oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçına gidip gitmeyeceğine ise sarı lacivertli yöneticilerden görüş aldıktan sonra karar vereceğini belirtti.
 
İşte Şener'in açıklamalarından satırbaşları:
 
"Ben Beşiktaş maçına gidemedim, işlerim vardı. Beşiktaş'ı tebrik ederim. Trabzon'daki maçların favorisi genelde Trabzonspor'dur ama bu sene ilk derbimizi kaybettik. Yenilmemeliydim, çeşitli sebepleri var. Demek ki İstanbul'da Beşiktaş'ı yenmek zorundayız. Seyircimiz muhteşemdi, hakem pek muhteşem değildi. Hakemlere hoca denmesine de karşıyım. Hoca 'öğreten' demektir, bizdeki hakemler pek bilmiyor. En iyisi 'bey' diyelim. Fırat Aydınus genelde Beşiktaş lehine karar verdi. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu Trabzon bölgesi hakemi Abdullah Yılmaz'ı çıkıp televizyonda eleştirdi, bunu da eleştirmesini bekliyoruz. Ya da çıkıp desin ki doğru yaptı"

"Futbolda bu mağlubiyetler var. Daha önümüzde uzun bir süre var. Şampiyonlar Ligi de var. Bu nedenle bunu burada kesip, önümüze bakmalıyız."
 
"Fırat Hoca son golü verse ya da Hilbert'e 2. sarı kartı gösterse kimse birşey diyemezdi. Inter maçında top 5 santimetre yana gelse, gol olsa başka şeyler söylenecekti."

"Karman çorman bir dönem yaşıyoruz. Ben bu sene niye maç yapıyoruz bilmiyorum. Şampiyon nasıl olacağız, play off var... Karmakaşık duygularla oynuyoruz ligi. Bu sene bir kıvılcım falan olur diye dedik ki deplasmana seyirci almayalım. Ama karar bu senelik, seyircinin gitme hakkını elinden alamazsın..."
 
"Quaresma o hareketi benim gençlik yıllarımdaki Trabzonspor seyircisine yapsaydı saha kapanırdı. Sevinsin tabii ki ama sadece Trabzon değil başka yerlerde de sevinsin ama başka tipte sevinsin. Bu hareketi eskiden yapsaydı kale arkası tribün komple sahadaydı."

"Burak çok sempatik bir çocuk. Kahvaltıdan idmana gidiyor, oradan evine gidiyor. Burak'ın Türkiye'de bizden başka takıma gitemmesi lazım bana göre. Eğer tekrar İstanbul'a giderse eski Burak olur. Zaten o da 'Gidersem yurtdışına giderim' diyor. Hatta gidebileceği kulüpleri bile belirlemiş"
 
"Ben bizim takımda oynayan Egemen'i unuttum. Onun için cevap vermeyeyim. Benim düşündüğüm Egemen başkaymış. Kendisine başarılar dilerim, nokta!"
 
"Brozek kardeşler tabii ki hocanın işi de tam yerine oturmadı gibi. Ama Zokora, Cech, Adrian falan iyi, zaten iyi çıkmasa Şampiyonlar Ligi'nde buraya gelemezdik"
 
"20 sene önce falan Barcelona gelmişti. Ben o zaman 2. başkandım, bayağı bir misafir etmiştik onları. Barcelona'ya gittiğimiz zaman bize sordular sizi nasıl misafir edelim diye ve tarihlerinde ilk kez müzelerinde yemek verdiler bize. Sonradan bunu adet haline getirdiler. Kulübü ve şehri tanıtmak açısından çok önemli bir görev yerine getiriyoruz."
 
"Ben Lille'den iyi bir sonuçla dönüp turu geçeriz diye düşünüyorum"
 
"Yeni yasa eski yasa diye değerlendirmek yanlış. Eski yasadaki 60 senelik hapislerle insan hapiste ölür. Bildiğim kadarıyla eski yasa ceza hukuku kurallarına aykırı. Her kulüp imzalarken bizim imzalamamamız olmaz. Bir de sportif açıdan değişiklik gündemdeydi, biz ve G.Saray imzalamadık, zaten diğer kulüpler de geri çektiler. Kaldı ki biz değişiklik öneririz, meclis kabul etmeyebilir. Halk oraya o yetkiyi verdi."
 
"Lille'i yenip turu geçsek bile gazetelerin ilk sayfasında Galatasaray-Fenerbahçe maçı olur. Aynı gün oynuyoruz. Federasyonumuzun aklı başındadır, kamuoyunun aklı başındadır. Benimle aynı saate bile koyabilir."

"Bu sene daha çok heyecan beklerdim, sonlara doğru sağladık. Bilet fiyatlarını düşürdük biraz. Biz gelirlerimizi seyirciden değil de sponsor gibi, liglerde başarı gibi yollardan almaya çalışıyoruz. Sonuçta seyircinin vereceği para belli."
 
"Şenol Güneş'i takımın bayşına getirirken hedef belliydi: Şampiyonluk. Şenol Hoca konuşmayı çok sevmeyen ama yanındaki insanlara çok şey öğreten biridir. Belki benden daha çok Trabzonsporlu. Onun gelişiyle yükümüz çok azaldı. Yanında Ünal var, Alper var eski oyuncularımız. Bu açıdan çok rahatız. En sıkıntılı zamanlarımda Şenol Hocanın yanına gidiyorum, rahatlıyorum. Özellikle Trabzon'da yabancı hoca çok zor. Milli Takım'a da yerli hoca seçmekle çok doğru yaptılar."

"Trabzonspor TV projesi vardı. Ama kimse tavsiye etmedi, televizyonun zarar eden bir iş olduğunu söyledi. Rafa kalktı..."

"Yargıya intikal eden bir konu, üzerine konuşmak yanlış olur. Bana göre Türk adaletine güvenmek en önemli duygu. Ben en doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Türk halkının şunu özümsemesi lazım: Yargıyı intikal etmiş konuyu oraya bırak"

"Maçları İstanbul'da oynasak avantajı farklı bir profile oynarız, daha çok seyirciye oynarız. Ama dezavantajı da Trabzonspor Trabzon şehrinin takımıdır, Trabzonspor'u izlemek onların hakkıdır."

"Fenerbahçeli arkadaşlara soracağız, Kadıköy'e gelsek iyi olur mu olmaz mı diye. Karşı tarafı da zor durumda bırakmak istemeyiz. Zamanı gelince bakarız..."

"Kimseye düşmanlık beslemedim. Egemen'e kırgınım, Selçuk'a olan kırgınlığım daha fazla. (İmalı bir şekilde) 60 yılda profesyonelliği öğrenemedim"

"Bu senekiler inşallah bir daha olmaz Türk futbolunda. Bu sene sevimsiz bir yıl. Ben zevk alıyor muyum? Almıyorum. Bir maçın kritiğini yapmadan öbürü başlıyor. Tuhaf bir sene bu sene. Ben buna razıyım. Türk futbolunun daha sağlıklı bir noktaya geleceğine inancım tam. İnşallah sonraki yıllarda yerli yerine oturur. Ha play-off mantıklı bir sistem mi? Göreceğiz. Denenecek bakalım."

"Ara transfer için netleşen bir isim falan yok. Şu anda Lille maçını düşünüyoruz."
 
"Bu sene şampiyonluğun gelmesi için federasyonun bir şeyleri açıklaması lazım. TFF de bunu sezon sonunda karara bağlayacağını açıkladı. Sezon sonu göreceğiz"

Kaynak : Ligtv.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com