Ege'nin En Geri İli Kütahya mı?!.

Ege'nin En Geri İli Kütahya mı?!.
Ege Bölgesi'nin en geri sağlık göstergelerine ve hizmetlerine sahip illerinden birisi Kütahya mı? Bu konu Meclis'te Sağlık Bakanı ve Alim Işık tarafından tartışıldı.

Ege Bölgesi'nin en geri sağlık göstergelerine ve hizmetlerine sahip illerinden birisi Kütahya mı? Bu konu Meclis'te Sağlık Bakanı ve Alim Işık tarafından tartışıldı. Alim Işık, Kütahya'nın; sağlık personeli, hastane sayısı ve kalitesi bakımından Ege'nin en geri kalmış ili olduğunu savunurken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise bu konuyu araştırması gerektiğini ifade etti.
'SAĞLIK HİZMETLERİNDE KÜTAHYA NEDEN HEP GERİDE'
Kütahya'nın sağlık personeli ve sağlık yatırımları açısından bölgenin en geri kalmış illerinden birisi durumunda olduğunu savunan Alim Işık, İl genelinde birçok hastane ve sağlık ocağında personel yetersizliğinin söz konusu olduğunu dile getirdi.
Kütahya'nın sağlık hizmetleri açısından önemli sıkıntılar yaşandığına dikkat çeken Işık; belirli sağlık göstergeleri açısından Türkiye genelinde ve Ege Bölgesi içinde Kütahya'nın sağlık hizmetlerinde yeteri derecede fayadalanamadığını, sağlık göstergelerinin yükseltilmesi ve geliştirilmesi için Sağlık Bakanlığı'nın projelerinin yeterli düzeyde olmadığını ve Kütahya'nın doktor, diş hekimi ve yardımcı sağlık personeli ihtiyacının karşılanması için Sağlık Bakanlığı'nın çalışmlarını yeterli düzyede olmadığını belirterek, Kütahya'nın sağlık hizmetleri bakımından da AKP Hükümetinden yeterli desteği göremediğini ifade etti.
'KÜTAHYA'NIN BEŞ İLÇESİNDE DEVLET HASTANESİ NEDEN YOK?'
Kütahya'nın Ege Bölgesi'nde yer almasına rağmen sağlık hizmetleri açısından Ege'nin en fakir ili olduğunu vurgulayan Işık'ın sözlerine Sağlık Bakanı Akdağ tepki göstererek, bu durumu araştırması gerektiğini belirterek;'Diğer dönemlerle karşılaştırdığımızda bizim dönemimizde Kütahya sağlık hizmetlerini daha iyi alabilmektedir' dedi.
Ancak; Kütahya'nın beş büyük ilçesinde devlet hastanesinin bile olmadığını ifade eden Işık, Kütahya'nın birçok ilçesinde bulunan sağlık ocaklarında ve sağlık evlerinde ise yardımcı sağlık görevlisinin bile bulunmadığı özellikle vurgulayarak; 'Kütahya sağlık bakımından bölgenin en kötü ilidir. Buna karşın seksen bir il içerisinde millî gelire katkısı açısından bulunması gereken sıraların çok üstünde yer alan bir il olan Kütahya'da, maalesef Domaniç ilçemizin Çukurca beldesinde bir ebe dahi yoktur ve büyük ilçelerimizin bazılarında heyet raporu dahi verilememektedir. Sağlık Bakalığı bu konuları tabi iyi bir biçimde araştırmak mecburiyetindedir.' şeklinde Hükümete en büyük desteği veren Kütahya'nın sağlık hizmetlerinden neden bu kadar geride bırakıldığını bir Kütahya'lı olarak anlayamadığını dile getirdi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com